Vítejte v džungli (2003)

(výrazněji) neurazí - ale terno také ne - běžné TV relax pokoukání. Thriller to ale rozhodně není.

Osamělý mstitel (2003)

Skvělý titulky, slušná hudba, mizerný scénář. Oddechovka na půl oka. Na druhou stranu - díky snaze o serióznost z toho nečiší trapnost (narozdíl od mnoha filmů podobné úrovně).

Equilibrium (2002)

Kompilace (čti vykrádačka) snad všech úspěšných filmů žánrů, dohromady bohužel taková zpatlanina, že ani herecké výkony s (neustále zpomalovaným, až přemrštěným) vizuálem a nadupanou hudební kulisou to nemohou vytáhnout výše než na průměr. 42% Škoda.

Sedm životů (2008)

Přestože jsem na konci také "ronil", věřím, že by podobné téma šlo uchopit i lépe (bez oné kýčovitosti a prvoplánovitosti, kterou Radek99 považuje za "nutné zlo" - ale třeba právě jím zmiňovaný L.v.Trier dokazuje "že to de"). Navíc postup zvolený hlavním hrdinou se mi zdá poněkud vyděračský (když darovat, tak bez otázek či podmínek, , když se obětovat, tak nenápadně)....

Pochyby (2008)

Lehce nadprůměrná, komorní podívaná (**), založená především na kráse Amy Adams (*), hereckém umu ostatních hvězd a pochybování (pochybnosti o pochybnosti etc.) (*)

Zack a Miri točí porno (2008)

Příjemně koukatelný hooollywooood - řemeslně zvládnuté, jen atmosféra občas nepřirozeně přeskakuje (comedy/romance).

Dokonalý trik (2006)

V mých očích typický (hollywoodský) mainstream, na který se sice dobře kouká, leč neobohatí: kvalitní řemeslo, dobří herci, leč pečlivá autocenzura zabíjí veškerou hloubku. Výsledkem je pak onen kýžený "film pro celou rodinu", který je za 20minut zapomenut (všemi členy rodiny). Lepší než Batman, horší než (obě) Insomnie.

Americký zločin (2007)

3* za řemeslné zpracování, 1* za E.Page a C.Keener a poslední, bonusovou za motiv => 4,5 celkem (něco maloučko tomu chybělo k dokonalosti). PS: Nepouštět prosím slabším povahám!

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Z fantasy (i hororu) to má snad jen ty "upíry" a vlkodlaky, z romantiky vzdychající Bellu (Kriste S je btw jediná, na kterou se v celém filmu dá vůbec koukat - Edward (Robert P) je naprostej castingovej úlet) a nějaké drama také těžko pohledat. O to více pak chybí ve výčtu žánrů komedie - řekl bych, že všichni, kdo dokázali hodit za hlavu touhu po jakékoliv hodnotě, se mohli dobře bavit. Škoda - knihu jsem si docela užil. Jedna hvězda za výborný soundrtrack.

Nezvaný host (2007)

Meditativní, komorní drama (krimi či romantiku tam težko hledat) nastavující zrcadlo modernímu člověku, modernímu státu, moderním vztahům - a to vše velice skromně, nenápadně a za pomoci mnoha paralel, z nichž hudba je jen tou nejočividnější. 95%