Pozemšťan (2007)

Po delší době opět film, který si zasluhuje nejen 5 hvězd, ale i můj komentář - jsem "vytržen" (z kontextu, z přítomnosti, ze zvyků) - a takovéto "výtržnosti" prostě miluju. Čím menší plocha, tím nezřídka více vystoupí reliéf. Příběh, který si "hraje - nehraje". (aneb: Jak je ctěná libost, věřte si či nikoliv, čumte či utečte - je to na Vás!)

Stalker (1979)

Na kvalitu knihy nemá. Přesto je to velmi zajímavý - i když daleko hůře stravitelný zážitek.

Smrtící atrakce (1988)

Na komedie si mne příliš neužije. Proto dávám plné hodnocení.

Mé druhé já (2007)

Pro mne osobně by The Brave One vystoupil (po prvním shlédnutí) vysoko nad Taxikáře, KillBilla i mnohé jiné příběhy mluvící o pomstě, jen nebýt toho nutně Hollywoodského (a tak strašně moc neuvěřitelného) závěru. Jinak atmosférový film velice vybočující svým zaměřením nikoliv na "okolnosti", jako na důsledky. Prvotřídní psychologická studie toho "poté" (co se zmáčkne spoušť). Koncert jednoho herce (v tomto případě tedy paní Herečky). Věčné smičky i neustále se opakující zádrhele. Velice mi to připomnělo Dostojevského Zločin a trest!

Odvlečen (2007)

Průměrně natočené drama (na thriller se toho tam skutečně moc neudálo - jen jediná akční scéna). Jedině známý herci a hlavně skvělej námět to vynáší nad slabší průměr.

48 Shades (2006)

Na nic si nehrající, smutná a přesto prosluněná, australská (taky) komedie o trablech mládí. Jak se během pouhého týdne lze z dětského snění propadnout do dospělácké "reality". Ovšem to vše bez tak obvyklého tlačení na pilu, že bylo radost to celé sledovat. Natočeno na motivy (zřejmě) výborné knižní předlohy Nicka Earlse - 48 odstínů hnědé (48 Shades of Brown) hercem Danielem Lapainem, jehož je to zatím jediný režijní počin. Obsah: Šestnáctiletý Dan se rozhodnul vyměnit studenou Ženevu (kam se provdala jeho matka) za léto v australské Brisbane u jeho "tety" Jacq (21-letá vysokoškolačka hrající heavy metal na baskytaru). Na scéně se ovšem objevuje Jacq spolubydlící Naomi a tak se vše klasicky komplikuje. http://en.wikipedia.org/wiki/48_Shades http://www.impawards.com/intl/australia/2006/posters/forty_eight_shades.jpg http://www.ask.com/pictures?q=48%20Shades%202006 http://thecia.com.au/reviews/1/48-shades.shtml http://www.imdb.com/title/tt0476519/ http://www.rottentomatoes.com/m/48-shades/

25. hodina (2002)

Sakra, všichni se tu rozplývaj nad řemeslností i hloubkou - aby vzápětí celej film shodili jen protože sympatizuje s "dealerem". Ale copa snad nejsme my všichni, popelíc se tu v nakradeném blahobytu, nejméně stejně >zasraný mrdky< (a ještě k tomu daleko, Daleko pokrytečtější, namyšlenější a tudíž křivější)!?

Noční hlídka (2004)

Dvě hvězdy za filmařinu, třetí za hudbu, čtvrtá hvězda pak za tak neamerické pojetí a pátá coby pocta knižnímu originálu. Kdo nečetl, nechť si odebere 1.5 hvězdy z mého hodnocení (neb se naprosto nebude orientovat v ději, ani neocení NEčernobílost probíhajícího)....

Kamarád taky rád (2011)

To vše tu již 1000x bylo. Čekal jsem trošku hlubší přístup - a dočkal se naprostého Hollywoodského klišé. Zejm. tedy závěrečná třetina filmu byla naprosto prvoplánovitá a neinvenční. Co však nadělám - přesto (a nebo právě proto) je to stále velice efektní a funkční model a díky řemeslně zvládnuté výrobě JE na co koukat. Tedy, ač se film naprosto nepotkal s mým očekáváním, přesto jsem se nenudil => ****

JFK (1991)

Za naprosto nejúžasnější na USA (jejíž vládě nevěřím ani nos mezi očima) považuji, že je možné tam takovéhle snímky vůbec natočit!! Ale ostatně Kouř vzniknul také ještě v ČSSR, takže vlastně nemusím ani příliš závidět. ;-) PS: Velice smutné události. Velice smutný film. Zkuste si představit svět, jak mohl vypadat. (Souhlasím s režisérem, že "od té doby šlo v americe vše šejdrem", jen bych to obrátil - vraždy bratrů K. nebyly revolucí. Byly naopak překažením rozbíhající se revoluce.)