Druhá nebo první (1998)

Výborně zahrané J.Roberts a S. Sarandon prostě nikdy nezklamou - a i mladičká J. Malone zde září. Výborný soundtrack a klasicky dokonalá výprava. Škoda jen, že celý film je lehce zabroušen, by náhodou nikoho neurazil. Pro poslední hvězdu tu prostě chybí skutečný prožitek, reálnost, hloubka. Těžko to pojmenovat. Jakýsi přesah přes dobře odvedené (hollywood) řemeslo. Každopádně je to ale výborně natočený (rodiný) film u kterého se nudit nebudete.

Žhavé nápady (2006)

Pokud čekáte klasickou teen comedy plnou prdění, masturbace a pohozených kalhotek, budete zklamáni. Já naopak shledal tento způsob večera překvapivě příjemným!

The Girl in the Café (2005) (TV film)

Kelly Macdonald a Bill Nighy v překrásně smutné lovestory. Dává mmj. uvědomit nebetyčný rozdíl mezi americkou a evropskou tvorbou

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Tak takhle bych si představoval všechny teen-comedy: přehršel drobností, nápadů, slovních přesmyček, to vše výborně zamícháno E.Wrightem a předvedeno M. Cerem. Miluji britský humor.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Ničím nevybočující americká komedie - universální (a tolikrát již viděná) zápletka, tradiční filmařské pojetí, nepřekvapivé fórky.

Neviditelné děti (2005)

Čistota všech příběhů (bez jakéhokoliv komentáře, jen s vynikající hudbou) mne nenechala po 2 hodiny vydechnout. Zn.: Kapesníky po ruce!

Perly a svině (2003)

Zpočátku jsem nechápal, ale pak jsem se chytil. Dlužno říci, že tedy zejm. jen kvůli holkám a jejich zpěvu. Možná spíš za 2-3 hvězdy, ale pro severskou poetiku mám prostě slabost.

Henry a June (1990)

Neustálé zahrávání si. Pocity a názory ve mne budí zmatené, snad jak by zmatená nebyla jen hlavní postava, ale i celý film. Nicméně aristokratické i umělecké Paříži třicátých let je zde ponecháno téměř stejně prostoru co zmítání se hlavní trojice, takže to nakonec stojí za to.

Adrift in Manhattan (2007)

@ MEJLA: Naprosto nechápu odkaz na Milana Bartoše. Film celým svým pojetím i atmosférou velmi připomíná CashBack, jen bez té humorné linky. Celé je to táhlé, tklivé. Vyznívá jako dílo před depresemi se bránícího humanisty, až tak "přeártované", že z toho surovost života útržku přímo čiší. Všechny postavy zápasí s temnou (často neobjasněnou) minulostí, leč nakonec prostě všichni musí prozřít. You're bringing a negative vibe into my space. My wife's out there fucking some other guy, but we should try and maintain the positive vibes? You know there's a price to pay for your-- for your idea of happiness in this bogus, idealized world you inhabit. It's not bogus. It's real. And it's hard-earned.

Carmen (1983)

Kam se hrabe Michael Flatley - takto se má dělat "tanec s koulema"!