Temné vody (2005)

hezký tradiční (a pro mne snadno uvěřitelný) horor - tedy spíše drama, kde to nejděsivější jaksi "chybí".

Černé ovce (2006)

Jeden z hodně mála hororů, u kterého jsem se neskutečně bavil až do úplného konce. Hlášky typu (po napínavém vpadnutí na zakrvácené "místo činu"): "Ježíši!" "Co se děje?" "Tohle místo má úplně strašné Feng-Shuej!" :-D

Ledová sklizeň (2005)

Nevím, možná už tu vše x-kráte bylo, ale stejnak - slušně složené, svižně plynoucí dílko, u kterého jsem se nejen nenudil, ale dokonce i pobavil (veškerá setkání s místním policistou, neurotickým barmanem - a ostatně i onen věčně opilý "mob" "kamarád" (který mu ukradl ženu i s domem a rodinou), to vše dohromady tvoří krásně antiHeroickou podívanou.

Seznamte se, Joe Black (1998)

jako vždy nezapomenutelný Hopkins (ten si 100% dává pozor, by jeho filmy měly duši), rozkošná Forlani. Ale závěrečná scéna.... to snad producenti museli autory ohrožovat zbraní, aby tohle dopustili - tak nechutnej (a naprosto proti logice celeho filmu jdoucí) přeslazenej happyend!

Takoví jsme byli (1973)

Slušivý Redford, okouzlující atmosféra, dobrá politická črta a výborné psychologické drama. Ale především nezapomenutelná Streisand a její úžasný herecký koncert.

Interstate 60 (2002)

vtipné, odlehčené ale přesto nosné. Taková uspávanka pro filosofy ;-)

Hranice zlomu (2003)

Romantická linka byla skutečně přetěžce k uvěření. Neříkám, že něco takového by se skutečně nemohlo stát, ale pro mne z toho prostě příliš kapala hollywoodská vypočítavost... Je to škoda, neb to jaksi pak možná trošku zbytečně upozaďuje onen sociální apel na jednoho každého z nás, za který jsem tomu věnoval oněch *****

Amélie z Montmartru (2001)

Jeden z mála skutečně nezapomenutelných (kultovních) filmů. Nádherná atmosféra, úžasná A. Tautou, monumentální Yann Tiersen.

Dogville (2003)

S přehledem naprostý vítěz mého soukr. filmového žebříčku. Má vše, co od filmu čekám: hloubku (co je vlastně pomocí - ostatním či sobě, proč se vůbec "snažit"?), čistotu (forma a elegance) a výborné herce (škoda jen, že se nepodařilo zachovat N.Kidman i do Manderlayi (celou dobu se mi tam vtírala) a Wasingtonu (imho tento film nebude nikdy natočen právě pro její absenci). Jinak opakuji: DOGVILLE je pro mne skutečným vrcholem (nejen Trierovy) filmařiny.

Černý úsvit (2005) odpad!

Překvapuje mne účast i poměrně známějších tváří na této šílenosti. Naprosto nedoporučuji sledovat (jinak než v bezvědomí)! :(