Červená Karkulka (2011)

Nádherné komentáře: ZECK, VERBAL a FLIPPER - bavil jsem se daleko více, než při samotném bijáku (ano, skutečně jsem si říkal, zda-li metrosexuál č. 1 je tentýž patyzón co minule. Celé to bylo vůbec děsuplně "cool" a "in" => tento "kus" hrubě nedoporučuji, pokud k zábavě nemáte už (značně!) naběhnuto! ;-P

Ghetto (2006)

Možná by to šlo i lépe. Ovšem pro evropské filmy mám slabost. Navíc ovšem strašné vzpomínky vylezly. Překrásné písně zazněly. I výpravu považuji za velkorysou. (ano, přiznávám: celé to vypočítavě hrálo na city - ale to snad správné umění, má, ne?!)

Láska je láska (1998)

Jeden z úhelných filmů - shlédnuto snad po dvacáté... :-D

Zátoka (2009)

Zas jeden ze snímků, při jejichž sledování můžete získat dojem, že je jen dobře, že lidstvo páchá sebevraždu (podobně jako delfíni v zajetí)! Zajímavosti, které jsem nevěděl: 1) spalování fosilních paliv zamořuje oceány rtutí (nejjedovatější neradioaktivní prvek) takovým způsobem, že delfíní maso je toxické! 2) tudíž ho japonci prodávají coby velrybí - kdo by také chtěl jíst delfíny (kteří pravidelně zahchraňují lidské životy), že? 3) Japonsko opakovaně tají pobření otravy rtutí a masivně dotuje velrybáře 4) 8 z 10 lidí závisí na plodech moře, průmyslový rybolov je ovšem odsouzen ke zhroucení (z moří se stávají pouště), každá stoka navíc končí v oceánu. 4) delfíni se dovedou "nenadechnout" - tj. spáchat řízenou sebevraždu (a hojně tak v zajetí činí ‎5) delfini hluchnu, v mori je priliz vela akustickeho smobu ( zober si napr supertanker s vykonnym motorom, aky ramus to narobi a ako sa zvukove vlny siria vo vode, aka. delfiny komunikuju tiez zvukom(ultrazvuk) takze pre nich to je akoby boli 24/7 na diske :) ) 6) Věděli jste, že v Japonsku můžete být mučení ve vězení 28 dní, aniž byste byli obviněni?! 7) Japonsko tvrdí, že lov je "tradiční" - je ovšem provozován tajně (a velmi malou skupinkou rybářů), aniž by to průměrný Japonec vůbec tušil. 8) Japonsko má Národní parky, kam smí jen rybáři (průmyslově zabíjející delfíny po tisících) 9) v Japonsku musí školáci jíst společné obědy povinně (tj. třeba i toto extrajedovaté delfíní maso) 10) Korálové útesy - koruny moře - masivně vymírají, druhová variabilita prudce klesá 11) delfíni v delfináriách jsou hromadně léčeni na žaludeční vředy ze stresu (obrovský hluk z hlediště, nemožnost pohybu (jsou navyklí urazit 65km denně)...) 12) když si chytíte volně žijícího delfína a prodáte ho do delfinária, vydělali jste si právě cca 3 milóny

Greenberg (2010)

Výborná Gerwig, oblíbený Stiller a nálada ve které jsem se zmítal po mnoho let zapříčiňují přidání dalších 2 hvězd. Film se bude líbit zejm. dívkám (neb je opakem "akční" - tj. velmi pomalý rozjezd, téměř nulový tah na bránu a žádné kotrmelce či cokoliv vybočujícího). PS (spoiler): Stiller i Gerwig sice nechávají zaznít svůj šarm - ale jejich postavy ovšem imho nemají moc šancí takový vztah >reálně< ustát.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Originální předlohu jsme s přítulkou vcelku hltali, tohle je ovšem zatmění... :-( Slušní (CGI) vlci a efekty + alespoň trochu lepší hudba => mnou nejlépe hodnocená část série. PS: Holt co naděláme - herci jsou stále jen lidé - a upíři maj bejt d o k o n a l ý .

Milenci ze severního pólu (1998)

Příjemně katastrofický film - i přestože se vlastně "nic" nestane, celá stopáž je prodchnutá mrazivou tragikou takovým způsobem, že si ohlodáte nehty na kost.

Krajina přílivu (2005)

Naštěstí se mi toto zrovna trefilo do nálady. Ale film stojí a padá na Jordelle Ferland. Takže i přes vleklou a neobjevnou druhou polovinu a přes její stále méně uvěřitelnější dialogy se mi film líbil.

Merlin (2008) (seriál)

I přestože místy vtipné, je to celé tak dětské a schématické, jen náhodný výběr: ### každý vrah je vousatý černoch či arab ### kuše s dalekohledem, všude kopa volných brnění a zbraní, všichni ve slušivých a krásně čistých kostýmech ### nikdo nikdy neumře či není (trvale) zraněn - tedy z hlavních hrdinů přirozeně (ostatní padají jak figurky), dokonalé plány i veškeré úklady ### všechny postavy nejenže jsou naprosto čitelné, ale hlavně zapomínají veškeré předchozí události a souvislosti ### sluha Merlin je vždy "všude" a u všeho, všechno ví, dělá si co chce kdy chce ### kulisy a triky takřka divadelní, hudba prvoplánovitě zaměřená "na efekt" ### ### To vše ovšem podané s britským humorem a nadsázkou, takže "se to dá snést"... a ve výsledku nad dokoukám i třetí sérii, i když kvalita je opravdu dost sestupná (**** => *** => **)

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Na první shlédnutí jsem rozhodně nechytil vše, nicméně už teď je jasné, že tenhle film za to stojí.