Mezi námi děvčaty (2003)

Přijemná americká ztřeštěnina. Všechno už tu 100x bylo, ale i přesto se na to pěkně kouká. Při třetím shlédnutím zvedám ze 3 na plných 5, neb i přestože to není zrovna "můj" žánr, dokázalo mne to chytit vždy zas a znova a přestože je to naprosto "teen" (a ještě dívčí) záležitost, celé je to velice líbivé - tedy nejen samotný příběh, ale i muzika - a zejm. pak herečky (ovšem ani bratr či děda nezůstanou pozadu). Toto dílko, ač komedie, na vás nebude zkoušet žádné trapnosti či vulgarity - vystačí si totiž bohatě i bez nich. Výborný koment: DJKOMA

Ukradené Vánoce (1993)

Výborný Tim Burton, skvělá hudba, příjemně odlehčený příběh. Jeden z počinů americké kinematografie.

Pevné pouto (2009)

Námět na 6 hvězdiček, leč rádoby artově-neotřelá kamera spolu s patetickým pokusem o atmosféru a neustálé protahování film shazují na průměr. Těžko uvěřitelný vrah, ostatně těžko uvěřitelných byla většina postav. Škoda.

Úsvit mrtvých (2004)

4.5 zaokrouhleno nahoru - neb ač nejsem fanouškem horrorů, natožpak zombie vyvražďovaček, takhle zároveň civilní a realistickou atmosféru smíchanou ve vhodném poměru s naprosto šílenýma scénama (střílení mimineček do hlavičíček...). Navíc "příjemně" zasazeno do všedního života protagonistů (kteří si svá prokletí přinášejí i dotohoto "nového" světa). Viděna unrated verse.

Osudový dotek 2 (2006)

Dalo se na to koukat. Možná i podruhé. Ničím nepřekvapí, ničím neurazí.

Poslední pevnost (2001)

Neuvěřitelné. Žel bohu spíše v tom zápornějším smyslu... :-/

Vanilkové nebe (2001)

Při třetím shlédnutí zvýšeno na 3 - i přestože je to poměrně povedený snímek (na americké poměry) na originál to stále ještě nemá - snad jen hudba je tu lepší.

Stěhování pana McAllistera (2007)

Sladká Mila Kunis (kvůli ní shlédnuto - a má 4/5), slušné exteriéry, absence (bohužel jen) většiny "teen supecool" nechutností, ovšem krom absence vtipu zde naštěstí chybělo i důraznější tlačení na pilu romantiky. Takže ve výsledku se to dalo docela slušně snést. 2 hvězdy za M. Kunis (i přestože se mi to docela líbilo, je fakt že celý film je "vopravdu voničem". ;-)

Kill Bill (2003)

V rámci hollywoodu výborný a nezapomenutelný. Celosvětově ovšem zaostává minimálně za japonskou (nejen klasický Kurosava ale třeba i moderní Akira (http://www.csfd.cz/film/157289-azumi/), možná i dokonce evropskou tvorbou...