Zábavný společník (2005)

Mně se film líbil. Jde o klasickou konverzačku vystavěnou okolo ztráty cílů, životní únavy, zabřednutí do stereotypů či zoufalé snahy o to si život "užít" - a z této touhy pak být zcela hotový. Malý film o malé věci zvané život a o potřebě "se potkat".

Top Gun (1986)

hirnlego: vajíčka se smaží ve žhavých výstřelech :)

Žhavé výstřely (1991)

Stará dobrá klasika. Určitě patří mezi 10 celkově nejlepších parodií, co jsem kdy viděl. Ovšem je třeba znát Top Gun (slavná scéna smažení vajíček kupř.).

Rukojmí (2005)

Průměrný film, ve kterém za shlédnutí stálo jen několik málo scén (ihned po shlédnutí si vybavuji už jen úvodní titulky, napětí mezi hlavním záporákem a uvězněnou teenagerovkou a ježíšovsko-mariánskou scénu s hořícím átriem), zbytek je přehršel klišé na "one man show". Každopádně když vzpomenu ostatní filmy Bruce Willise, pak toto je perla mezi rodinným hollywoodem na nedělní odpoledne.

Pioneer One (2010) (seriál)

Je jasné, že jde o nízkorozpočtovou konverzačku - ovšem i tak nelze upřít schopnost zahrávat si s divákovo vírou (a uvěřitelností jednotlivých větví děje). Další body přibývají za skutečnou a opravdovou nezávislost produkce (a formu distribuce) - Creative Common (CC) - jeden z prvních kvalitnějších počinů na tomto poli!

Lidská skvrna (2003)

Herecký koncert Anthonyho Hopkinse - něco, co na vás prostě nemůže nezapůsobit. A to i přestože kamera je chladně odtažitá, scénář nezvládnutě rozplyzlý a N. Kidman výjimečně nesexy a nezářící (opravdu jí světlé vlasy sluší více). Ed Harris sice září, ale jeho part je jen drobný. Celkově taková oddechovka - nečekejte zázraky, či cokoliv nad rámec slušného bijáku.

Freeway II: Confessions of a Trickbaby (1999)

Přes televizní zpracování, očividnou nadsázku a neřešení faktografie se mi celá tato roadmovie zamlouvá. Neznám (zatím) jedničku, takže nemohu srovnávat, ale hrátky na téma "kdo za to může" či naznačení, že spravedlnost je cosi silně relativního a osobního ve mne rezonují a tak film nepatří mezi ty snadno zapomenutelné.... Navíc výkony obou hlavních hereček považuji za naprosto uvěřitelné a jednání jejich postav je tudíž vcelku pochopitelné (i když z hlediska společnosti patrně neomluvitelné).

Neznámá (2006)

Profesionalita zpracování na hollywoodské (tedy světové) úrovni - až na to, že s "evropským" (tedy daleko silnějším) tématem. Krom obrazové čistoty (s poetikou filmů "z jihozápadu" - tedy Francie, španělska i Itálie) tu máme pochmurnost takřka severskou (či východoevropskou). Pro mne velice silný snímek, na který jsem musel "uzrát" (dokoukal jsem to až na několikátý pokus). Tedy pokud hledáte odpočinové "pokoukání", hledejte jinde, ovšem pokud stojíte o snímek, který s vámi otřese, jste na správné adrese. PS: "Detektivní" zápletka také stojí za povšimnutí - už pro její (tak nehollywoodský) otevřený konec!

Keith (2008)

Jeden z těch snímků, při jejichž sledování cítíte život - i když je to ten prokluzující mezi prsty, Opravdovost složená z mnoha (tak zdůrazněných) klišé.

Bod zlomu (2007)

Nezávislá produkce je na technické stránce filmu hodně znát, leč téma je nosné a hlavní hrdinka atraktivní. Navíc zpracování není až tak prvoplánovité, jak jsme u mnoha podobných "akcí" zvyklí - nebojí se ani klást otázky, ani dělat chyby. A to je (dle mého názoru) dobře.