Patrola (2012)

Emotivně silný "propolicajtský" snímek snažící se o skloubení patosu "služby" s americkým snem o "obyčejném člověku", kupodivu to dohromady poměrně funguje (zejm. díky výborným hercům a spoustě inprovizací, včetně odvážného závěru) - vytýkám snad jen přílišnou idealističnost a černobílost - tady je něco na vyrovnání vah: https://www.youtube.com/watch?v=IlY9C6pzxKc

Zmizelá (2014)

Výborná předloha ze které mrazí + dobře odvedené řemeslo u kterého lehce mrazí. Není to žádný masterpiece, ale za týden si na úvodní/závěrečnou scénu jistě ještě vzpomenete.

Life on Mars (2006) (seriál)

I přestože miluju produkci BBC (britský akcent, promyšlená kamera, solidní herci a absence podbízivých "vtípků"), tento seriál mne prostě nechytl. Krom neustálého opakování stejných schémat, situací a klišé stále dokola, všechny postavy (snad možná krom hlavní) jsou karikaturami, stěží dvourozměrnými. A ty scénáře - zápletky byly vždy naprosto průhledné (detektivka snad až ve stylu "vrah je zahradník)... Škoda.

Žena v kleci (2013)

Klasická severská detektívka - úžasně ostrý obraz, vymazlená zvuková stopa, temně smutný příběh - kouká se na to dobře, ovšem přesahu tu bohužel (narozdíl od předlohy) nenajdete.

Citlivá na dotek (2013)

Velmi zvláštní, alternativní Hollywood - naprosto bez akce, takřka bez děje či napětí ale přesto plynule vypráví příběh běžného žití - kdy mnoho není dopovězeno, kdy jedoznačnost dává přednost opravdovosti, kdy magično je takříkajíc "za oponou". Indie chillout ze kterého ovšem chvilkami mrazí a nemá problem vás "vtáhnout".

Proroctví (2009)

Po dvaapůltem shlednuti zvednuto hodnoceni ze dvou na 4: za odvahu pohrbit celou planetu, za uzasne triky a prijemne budovanou atmosferu. Jinak klasicky hollywood se vsemi jeho klady i zapory - klise na klise, ovsem remeslne vyborne zvladle. Cage nijak zvlast nezaujal, logiku ve scenari take tezko pohledat. Ale kouka se na to dobre.

Divergence (2014)

Lepsi 3 hvezdy (tak 68% ode mne) - ale priznavam ze jsem ovlivnen duvernou znalosti predlohy a studiem psychologie. Kazdopadne verim ze I pres zajimavou hudbu, moderni kameru a atraktivni kulisy to cele slo natocit i o dost lepe... Takhle z toho je lehce nadprumernej biak na zabiti odpoledne ovsem pochybuju, ze by na to nekdo dobrovolne koukal 2x.

Správci osudu (2011)

Vyborny Philp K. Dick a jeho imaginace v hollywoodskem kabatku, kdy to nemusi davit moc smyslu - hlavne ze se "na to dobre kouka"... Skoda, mohlo byt hvezdicek I pet.

Poslední píseň (2010)

Vypraveni, ktere je podle meho predevsim o zmene perspektiv, ktere neodvratne doprovazi dospivani - nejen o tom, ze pobryndane tricko neni konec sveta ale hlavne o necernobilosti sveta a predevsim: o síle odpuštění.