Sunset Boulevard (1950)

Pro mne film z dob, kdy se ještě nad celým setupem přemýšlelo. Pořádně a do hloubky. O "iluzích" a "realitě". O tom, jak každý žijeme ve světě, jenž si "za pochodu" vytváříme. O samotě každého z nás, o slabosti a malosti - ale zároveň o touze, přesahu, lásce i slušnosti. O velikosti sluhy, o malosti hvězd. O Životě.

Bez proudu (2012)

Dobré téma "nůžek" otvírajících se i přes (tak široce vykreslenou) snahu těch dole "nepropadat se níže". Ovšem děsně rozvleklé - jako by se snímek skládal ze dvou filmů: jeden dokumentárně reportážní, tvořený monology přeplněné stížnostmi, druhý pak z melancholických snímků, které pasují do libovolné země třetího světa. Vidět to coby 2 nezávislé dokumenty, tak jsem mnohem radši. PS: Ač si Guinejci v tomto filmu neustále stěžují na chudobu, oproti Indii jsou na tom (materiálně - alespoň dle toho, co jsem zahlédl v tomto filmu) velmi dobře!

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Klasické zpracování knižní předlohy - tedy spousta obrazů, jenž bez znalosti knihy prostě nepochopíte. Ovšem evropské filmy mívám daleko raději než americké coververse (na které ale bohužel obvykle narazím nejprve - a ani tentokrát to nebylo jinak).

Cougar Club (2007)

žádná pointa se nekoná, Teen splácanina prsou, onanie na 100 způsobů a "charakterů". Bavil jen zahradník v pozadí, a to ještě prachbídně.

Stud (2011)

Nákres všednodenních depresí nás běžných civilizanů.

Eden (2006)

Komedie to tedy dle mého příliš není. Spíše tragédie od první noty až do posledního tónu. Nebo možná lyrické drama rozjímající o smyslu žití - nejstarším umění - o čirém konzumu. Šéfkuchař je zde jakýmsi mágem, Šamanem střiženým dle prastarých receptů. Kdosi zpoza tohoto světa. Výborná německá epopej nořící se do magie bytí, síly tužby. Výborně stavěné klasické vyprávění, jenž neodvratně směřuje ku svému naplnění. Podobné filmy: Čokoláda, Žranice

Záhadný jednorožec (2007)

Nenáročný, ač pohádkový, přesto velmi civilní příběh na nedělní odpoledne. Cíleno zejm. na milovnice koní

Popcorn (2007)

Teenagerovská komedie o Dannym, který je natolik nesmělý oslovit dívku svých snů, že se nechá zaměstnat coby její kolega v místním multiplexu. Kolem ústřední dvojice se pak roztáčí klasická spirála přehmatů, vejžbleptů a trapasů. Všechny postavičky tu hrají trvdě na svoje klišé (hloupou blondýnou počínaje a zamindrákovaným šéfem konče) a vlastně se furt vůbec nic neděje. Ale i tak vcelku slušná TV produkce pro nenáročnou chvilku. Ovšem pochybuji, že dojmy přežijí večer.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

- Reason for wanting a gun. - To shoot people. .It's the truth. - You know, I'm writing, "Self-defence in the performance of my duties

Svádění (2005)

Ze satirické komedie typu Stepford's Wife se přes středoškolské BeverllyHills a klasickou soudničku dostáváme až k sociálnímu dramatu hodnému severské kinematografie.