Austrálie (2008)

Téměř rodinný, zaručeně líbivý seriál. Tahle pohádka je jako jedna velká reklama na krásy Austrálie. Přesto (anebo právě proto?) mi vůbec nevadilo shlédnout ho počtvrté. Ještě štěstí, že se režisér nebojí sám ze sebe utahovat a tak se to nepokouší o nijakou realističnost či uvěřitelnost.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Pro mne nejlepší velkofilm z námořního prostředí co jsem kdy viděl. Natočeno tak realisticky, že veškerá ta nesmírnost oceánu na mne celou tu dobu ouplně padala. I díky velice působivé kameře na to lze koukat znova a znova...

Cvokař (2009)

pátá hvězda ubrána za neuvěřitelně americký happyend. (Jak jsou vlastně všichni chápaví a tolerantní, toužící se změnit a (znovu)objevit své "lepší já".)

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Na severskou kinematografii překvapivě nezajímavé zpracování výborného románu. Bohužel se scénář drží jen skutečně těch nejzákladnějších faktů a tak nezbývá takřka žádný prostor na psychologii, natožpak vývoj postav, takže zbývá jen kopa klišé. Navíc Nyqvist mi přišel velice nevýrazný (takový "méďa", bohem nepříliš obdařený dobráček - narozdíl od rovné, možná až tvrdé a nesmlouvavé předlohy)! Výjimečný případ, kdy dávám přednost americkému remake.

Taxi, taxi (2000)

Kupodivu lepší nežli jednička (shlédnuty všechny 4 části na jeden zátah). Přibylo hlášek a i motoristická "choreografie" se už naprosto oprostila od veškeré snahy o realismus.

Krokodýlové z předměstí 3 (2011)

Dvojka se sice moc nevyvedla, ale završení série bylo už lepší (i když nedosáhlo vtipu prvního filmu). Zatímco ten byl o vstupu do dětství (a utvoření party), trojka je naopak spíš o jeho konci (a tudíž i rozpadu "gangu"). Na pozadí únosu pološíleného delikventa z vězení si zde (už o celé dva roky starší) hrdinové uvědomují cenu nejen přátelství, či lásky, ale i života a odpovědnosti za (nejen) své činy.

Ondine (2009)

Výborná hudba, překrásná - a možná až příliš neuvěřitelná dcerka (obě - jak víla, tak dcera se chovají prostě příliš bezchybně, příliš dokonale). Hollywoodský závěr bohužel ubírá příběhu na síle.

Příšerka v Paříži (2011)

Viděno v angličtině, možná i proto jen 3 hvězdy za ústřední melodie a nádherný hlas.

Krokodýlové z předměstí 2 (2010)

Pokračování slibně našlápnutého prvního filmu. Bohužel to vypadá, že tvůrčí invenci zcela vyčerpal a tak na dvojka se celá se zcvrkla na sérii neuvěřitelných "akcí" završených první pusou, tedy chabé nápodoby "dospěláckých", akčně-romantických filmů - a tenhle způsob naroubování dospělých témat na partu dětí se mi tedy hrubě nelíbil. I ta hudba (a titulky) hrubě upadly. Škoda. (A nechápu, jak zde mohl získat o 5% více než první Vorkstadtkrokodile.)

Krokodýlové z předměstí (2009)

Programově vzdělávací snímek, zcela a jednoznačně určen dětskému publiku z německé produkce. Pro dospělé toho sice moc nenabízí, ale školou povinní by to měli shlédnout téměř povinně. A to nejen pro jeho pro jeho až úzkostlivou korektnost a chování podobné Správné pětce: tihle moderní Rychlí šípy zahrnují vozíčkáře, tlouštíka, holku, albánce, lehce hloupějšího, koktavého ustrašence i přehnaně optimistického "správňáka" a tak se tam každej (před)puboš jistě najde. PS: Titulky velice připomínají české 4teens s (překvapivě výbornou) německou hudbou!