Ovečky Boží (2019) (seriál)

Tak takhle by to nešlo, soudruzi!!! Jen jeden jediný černoch, a to ještě jen jako vedlejší postava, která během seriálu ani jednou nepromluví??? Ani jeden transgender, dokonce ani obyčejná lesba nebo gay??? Zato pořád samé kříže a křesťanství. Koho z dnešních pokrokových lidí to zajímá? Kde je nějaké varování před zkázou zemského klimatu? A kde jsou naši přátelé muslimové???? - - - - - - - Skvělé a pocitově velmi hluboké drama, pro mě letos nejlepší miniseriál, jaký jsem viděl. Opravdu boží.

Pennyworth (2019) (seriál)

Další indoktrinační liberálně-nedemokratická pohádka o zlých fašistech (rozuměj vlastencích). Řemeslně solidně odvedená politická práce nové levice, při které ani moc nevnímáte, jak vám nenápadně cpou celou dobu do hlavy ten správný levý politický názor. Kam se hrabou komunistické agitky z 50. let. Co je na seriálu Pennyworth obzvlášť oprudentní (kromě toho, že hlavní hrdina Pennyworth vypadá jako palestinský uprchlík - na rozdíl od modrookého Pennywortha Seana Pertweeho v Gothamu, casting byl nepochybně také na politickou objednávku), je jeho časová neukotvenost. Ačkoliv kostýmy a rekvizitami se potácí někde kolem začátku 60. let, používá bezostyšně a zcela proti historickým faktům hudbu z daleko pozdější doby - především z ukňouraných a ukvičených sedmdesátek. Za vším je cítit úporná snaha o multi-kulti a "umělecká" stylizace už tak nevěrohodnou konstrukci místy sráží až k nechtěné komedii. Silně nadhodnocená propaganda.

Noční závod (2019) (seriál)

Naprosto ultimátní nářez - mix road movie a zombie horroru s dokonalým 80kovým soundtrackem (Eurythmics - Sweet Dreams, Gary Numan - Cars, Visage - Fade To Grey, Communards - Don't Leave Me This Way, A-ha - The Sun Always Shines On TV, Killing Joke, Joy Division atd. atp.). Můžete hádat, jestli se Seanu Fazolkovi povede přežít aspoň až do konce série - jako ve Hře o trůny. Roli tu má moc pěknou - naprosto vymaštěnej agresivní pedofilní psychopat mu jde vyloženě "k pleti". Bacha na spojlér: Obsahuje taky nejlepší porodní hlášku za posledních 10 let: "Připadám si, jako když se snažím vysrat kopačák". :-D

Talk show Jiřího Ovčáčka (2019) (pořad)

Milí havloidní Kund(er)ové! Jelikož jste z hodnocení TV pořadu opět udělali ideologickou exhibici chudých duchem, i já se přidávám se svým hodnocením, aniž bych viděl jedinou minutu. Jen tak - z principu. F*** EU, F*** Merkel a všechny sluníčkáře poslat do Afriky, ať konečně přestanou prudit tady a pomáhaj tam, kde je to opravdu potřeba. Amen.

Mistr iluze (2018) (seriál)

Přehrávající Jack Cutmore-Scott s charismatem lahve od okurek jako hrdina a dokonce v hlavní dvojroli? Ale notak. To přece nemohl nikdo myslet vážně. Zbytek castingu (až na Vinnieho Jonese) je na úrovni bakelitového loutkového divadla pro nejmenší z výprodeje. Práce amerických seriálových rutinérů sice vytváří kolem děje jakýstakýs mysteriozní opar, ale všechno je to jen taková Potěmkinova vesnice, kulisový blábol s děravým nelogickým dějem, ze kterého trčí křečovité konstrukce. Tenhle seriál byl na zrušení už od první klapky.

Durrellovi (2016) (seriál)

Pohoda, Řecko, super foxteriéry. Rodinka občas na pěst - všichni - ale to byl účel. Nakonec z nich opravdu nejlíp vyšel Lugareciin střílející oblíbenec Leslie - je takový nejuvěřitelnější. To neznamená, že by ostatní byli špatní - naopak. Spiros, Theo, pelikán i sova pálená super. Jisté výhrady mám k zmalované ovci, jednak byla strašně toporná a druhak mi ta její počmáraná vlna přišla už malinko za čárou. Seriál má ovšem jednu zásadní vadu: Má jen 26 dílů. Ach jo....

Dark (2017) (seriál)

Dark je největší mystérium od dob zjevení Twin Peaks. Výtečný casting (všichni herci jsou přesně tak hnusní, jako jejich postavy), naléhavá, místy přímo kulervoucí hudba, dokonalá kamera, suverénní a až mikroskopicky přesná režie... Nejdůležitější je ovšem atmosféra, která by se dala krájet a v neposlední řadě schopnost autorů vodit si vás pěkně dokolečka až do dalšího a dalšího naprosto šíleného a nečekaného cliffhangeru. Po první řadě jsem byl opatrně nadšený, po druhé řadě mám husí kůži jako pralinky a přímo se třesu na řadu třetí. Bonus pro nepřátele neomarxistického nahrazování bělochů černochy při každé příležitosti (černý finský národní hrdina, černý Achilles, černá malá mořská víla atd. atp....): Ani jeden afroameričan ve Windenu nebydlí! Dneska už je to celkem úleva. Nějaké to LGBT by se samozřejmě našlo - ostatně jsou to Němci. že... Pro mě naprostá dokonalost, a navíc, druhá série je dokonce silnější, než první. Držím palce, aby vydržely nápady a vysoko nastavená laťka ve všech směrech!

Tvář vody (2017)

Zručně natočená (aby ne) sentimentální patetická sračka s gumovou parybou. Nejhorší film od del Torra včetně dvojky Hellboye. Z celého filmu přímo dýchá, jak byl vymyšlený pro oskarové akademiky - a taky to vyšlo. Tyhle kdysi tak respektované sošky už jsou dnes jen pro smích. Nebo spíš k pláči.

Happy! (2017) (seriál)

Nejlepší vánoční surovost všech dob a taky jedna z nejlepších adaptací komiksu. Už jen základní story je naprosto šílená (detektiva a otce unesené holčičky při pátrání po ní navádí její imaginární přítel, mrňavý modrý létající jednorožec :-D ) a neméně šílené jsou i některé scény. Ale přitom celý příběh včetně flashbacků drží krásně pohromadě a celý seriál (aspoň v první sérii) spolehlivě táhne a neskutečně baví. Ale pro děti tahle fááák hustá pohádková fantasy opravdu není, je totiž místy ještě drsnější a perverznější, než Santa úchyl. Ale hezky. :-D

Volání netvora: Příběh života (2016)

Krásně smutný film o bílém normálním chlapci a jeho bílé normální umírající matce. Žádný LGBT, žádný náboženský fanatismus, žádný boj menšin za lidská práva a ani jeden černoch. Dokonalý casting, perfektní herecké výkony i režie (trochu del Torro, ale mnohem subtilnější). Ta krása, ta úleva!!! Už jsem se bál, že podobné filmy někdo zakázal točit.