The White Helmets (2016) odpad!

Příšerná propagandistická sračka, snažící se vyrobit ze Sorošových džihádistů dobráky.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Po protrpěných sedmi dílech jsem to zahodil - strašná otrava, to se fakt nedá. Profesionální idiot Ash je naprosto nestravitelný a jeho multi-kulti parťáci se tvrdě snaží ho v jeho nesnesitelnosti dohnat. Chápu, že pro spoustu lidí je to asi kult (podobně jako dead-metal, Karel Gott nebo Barbie), ale především je to pekelná, ale opravdu pekelná nuda. Po úvodním pilotu, který aspoň zdravě šokuje tím, že je jiný, než to ostatní, následuje jeden díl za druhým a strojově mastí jako podle kopíráku - debilní pubertální fóry a řezání falešnýho masa pořád dokola. Nejcennější myšlenky zhruba na úrovni "ty vole ta má kozy" nebo "fak maso, jak jí rozříz", hlášky jalový jako stará pro..... kurva. A do toho trendy (bohužel už asi navěky) 70kový look a starý rockový srance. Autoři se až zoufale úzkostně snaží pobavit svoje stádo věrných a pravděpodobně se jim to i daří, ale proč proboha investovat tolik peněz a umu do toho, aby výsledek byl co nejidiotštější? Když se budu chtít zvrhle chechtat, pustím si Sharknado, to je plnotučná horrorová komedie. Proti seriálovému Ashovi jsou i Tarantinovy únavné nedokoukatelné tříhodinové sračky šmrncovní zábava. Tohle je přeceněná hnijící navoněná mrtvola se sekáčkem na maso v palici.

London Spy (2015) (seriál)

Pozor, tohle není žádné tuctové LGBT. Verbruggen je mistr thrillerových miniseriálů, což už ostatně dokázal předchozím The Fall s Gillian Anderson. London Spy se valí v podobně pomalém tempu a z pekla vás přes pár okamžíků euforie zatáhne do toho úplně nejhlubšího pekla. Herecké výkony jsou naprosto dokonalé (neskutečné, kolik skvělých herců se v GB rodí) a finále zničující - paranoia toho nejhrubšího zrna. Tak skvělý seriál musí zbaštit i kovaný homofob, není-li opravdu IQ tyqe. Vůbec se neodvažuji odhadovat, s čím přijde Verbruggen příště, ale už teď vím, že se na to hodně těším. Přesto, že z téhle jeho televizní bomby mám depresi a ještě dlouho mi z ní bude běhat mráz po zádech.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Přátelské kočkování několika nenapravitelných fanoušků tuningu a dead-metalu v poušti. (Ty voéééééé, ten kytárista na tom traku božííííííí... :-D ) Dějově v podstatě cesta tam a zase zpátky (podobně jako ta slavná králičí, ale ne tak komplikovaná) několika divných náklaďáků a divných lidí. Jinak celkem nuda - ovšem se spoustou efektních CGI výbuchů. Třebas takové Prasátko Babe ve městě se Millerovi povedlo mnohem víc. Sranda, jaxou z toho všichni na prach. :-)

Expanze (2015) (seriál)

Nová Caprica (prequel BSG) - meziplanetární třenice a intriky, celkem realisticky vystižené prostředí orbitálních stanic a kosmických lodí na hony vzdálené obývákové choreografii původních Star treků, kdy si při zásahu bombou celá posádka za svými stolečky poposkočí o krok dopředu. Pevně doufám, že to autorům nikdo neutne a do 3. série vydrží - aby se vizuálního zpracování dočkala kompletně celá trilogie a Expanze neskončila hned po probuzení....

Childhood's End (2015) (seriál)

Jestli má "konec dětství" podstatnou vadu, je to přepálená stopáž. Vzhledem k tomu, že to není žádný akční příběh, ale spíš filozofická epopej, je občas při tak pomalém tempu poměrně těžké udržet pozornost (s Bárbienem v hotelovém pokoji byla místy pěkná otrava). Masky emzáků super, vizuál téměř velkofilmový, celkové vyznění TV minisérie mi přijde výrazně depresivnější než u Clarkovy původní knižní předlohy. Legendární Vesmírná odyssea je přes psychedelické až halucinantní Kubrickovo podání proti CE přímo nadějeplné pohlazení duše.

Star Trek: Renegades (2015) (TV film)

Ve srovnání s vizuálními orgiemi posledních dvou filmových Star Treků působí Renegáti jako chudší příbuzní, ale zdá se mi, že mají o to blíž k ideám původních TV seriálů. Nemluvě o tom, že vidět v akci po 100 letech admirála Parise, Pavla Chekova (ano, toho původního, Walter Koenig příští rok oslaví 80ku), ex-Borga Icheba, doktora Zimmermana aka pohotovostní lékařský hologram nebo Tuvoka je pro fandu ST přímo orgiastický zážitek i kdyby jen hodinu a půl bučeli. Trochu matoucí je i výměna rolí některých herců (původně vulkánský velvyslanec Soval je teď jakýsi Ragnar atd. atp.), ale celkový výsledný dojem není až tak zlý, jak to podle místního hodnocení vypadá. Kvalita efektů je spíš slabší, ale to se u crowdfundingového projektu dalo čekat - ovšem například borgská ruka není za ty prachy vůbec marná. V porovnání s ostatními ST slabší, ale pro trekkies radostná povinnost.

Češi proti Čechům (2015) odpad!

To nejodpornější, co ssebou dnešní doba nese - hyperkorektnost, pseudohumanismus, neomarxismus, dobroserství a podobný humus. Zcela nestravitelné pro nesluníčkáře.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Z pohledu Q2 další historky z paluby staré rachotiny, ovládané primáty. Takže super. Ovšem ta "znělka" je příšerná. Popsračka, která může směle konkurovat ohni, vodě a větrům Dalibora Jandy.

Garm Wars (2014)

Vizuálně fascinující až hypnotická podívaná, plná mystiky, která působí jako začátek nějaké velké ságy. Mamoru Ošii je obrazoborecký bůh. Nemohl jsem oči odtrhnout a stále doufám, že bude i pokračování - i když podle negativního ohlasu mainstream požírající hloupé masy to na další díly bohužel nevypadá. Další film, který na 100% potvrzuje pravidlo, že ta nejlepší kultura dnes zůstává zcela stranou zájmu hlavního stáda.