• Pohádka

Láska nebeská (2003)

Dokonale provázaná mozaika různých vztahů různých lidí. Nádherné dívky a plaší mužové v podání předních herců, to je to co tomuto filmu dodává tu krásu a atmosféru. Původně jsem dával ***, teď přidávám další dvě.

Vampire Hunter D (2000)

Mix toho nejlepšího z Bladea, van Helsinga a legendy o Čachtické paní. To celé zamíchané v nádherných in/exteriérech. A že je to malované? To tomu dává tu šťávu. Jeden z vrcholů anime-cyber-fantasy

Den, kdy unesli papeže (1995) (TV film)

Kdo jiný z českých herců by mohl hrát papeže než Lukavský? A emerického židovského taxikáře? Kdo hádal za B jko Brodský vyhrává. Televizní adaptace se však někdy až na úkor svižnosti příběhu zby-nehty drží předlohy Joao de Bethencourta.

Návštěvníci (1993)

Asi nejlepší komedie o cestování díře v čase. Je vidět že Reno je pan herec a dokáže zůstat vážný i v takovéhle "capině" a na postavu Žakůje(nevím jak se to píše) si režisér nemohl zvolit lépe než Ch.Claviera. --- 85%

Balíci (2004) (TV film)

Vzhledem k podmínkám, obsazení a rozpočtu vcelku podařené zpracování originálního námětu. Bohužel místy silně nudné a něco až trapné.

Vodní svět (1995)

Dobrý námět, dobří herci, slučný rozpočet, nádherné "exteriéry", výborné nápady ... Tak co je špatně že to nafunguje i u ostatních?

Rebelové (2001)

Renčův životní úspěch, stejně jako mnoha dalších. Naivní příběh o třech naivkách v časech kdy naivita nebyla "od věci". To celé podpořeno výborným soundtrackem. --- 77%

Velké vítězství (1992)

Už několik let jedna z mých srdcovek. Jakovždy výborný Hanks, sympatická Lori Petty, toporná Madonna a navrch nádherná Geena Davis v béčkovém tématu natočeném tak že je z toho vyždímané sand i to co tam nebylo a je z toho výborný film. --- 80%