Očarování (2019) odpad!

Nejhorší zážitek z letošních Varů. Očarování mě opravdu neočarovalo, nesourodá směska podivné symboliky, kterou chápe nejspíše jen autor. Celý dvouhodinový snímek byl těžko stravitelný bizár, musím si dát medaili za to, že jsem to zvládla dokoukat do konce. Desetiminutový záběr na nahou prdel byla jen třešničkou na dortu. Fuj.

Zabiják & bodyguard (2017)

Herecká chemie mezi Reynoldsem a Jacksonem fungovala na jedničku, musím říct, že oni dva byli tahouny celého filmu. Na druhou stranu je to jedna z mnoha akčních komedií, které stačí vidět pouze jednou. Slušná akce, pár gagů, které po zhlédnutí brzy zapomenu. Příběh je trošku plochý, stopáž přepálená, filmu by neuškodilo, kdyby byl zkrácen minimálně o půlhodinku. Ve výsledku mě snímek nezklamal, ale nenaplnil moje očekávání, proto slabší 3 kousky.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Před odstartováním 8. série jsem měla obrovská očekávání, dva roky měli tvůrci na to poskytnout divákům nezapomenutelný zážitek, ale místo toho přišlo velké zklamání. Realizační tým udělal zásadní chybu, opomněl fakt, že Hra o trůny nikdy nebyl seriál, který si hrál na efekt, vždy nám byly nabídnuty silné emoční okamžiky, které nenechaly diváka chladným. Poslední série byla emočně vyprázdněná, šlo tady především o rychlé ukončení všech dějových linek. Právě spěch, aby všechno bylo rychle uzavřeno uškodil celé sérii nejvíce. Kdyby zásadní okamžiky byly roztaženy do více dílů, tak si myslím, že by vše do sebe více zapadalo. Navíc některé postavy si zasloužily důstojnější konec, byla zde viditelná absence knižní předlohy. Mrzí mě promrhaný potenciál, který tato série bezpochyby měla.

Philadelphia (1993)

Na film jsem se těšila, a to díky skvělému hereckému obsazení, ale film nesplnil má očekávání. Celý snímek začíná slibně, naservírují nám perfektní soundtrack a všechno funguje, tak jak má, ale zlom přichází při zjištění, že je hlavní protagonista nakažen zákeřným virem HIV. Od této chvíle se film brodí v klišovitých vodách a ztrácí na půvabu. Melodramatický závěr, kterému nechybí trocha patosu, jen potvrzuje, že se nejedná o přelomový snímek. Ve výsledku Philadelphia neurazí a ani moc nenadchne.

Jack staví dům (2018)

Tento film budete milovat nebo nenávidět, žádná střední cesta neexistuje. Sama jsem překvapená, že jsem si nového Triera svým způsobem užila. Matt Dillon perfektně ztvárnil masového vraha s obsedantně kompulzivní poruchou, který své vraždy považuje za něco "umělecky" vyššího. Mnozí asi nebudou souhlasit, ale neberu celý snímek jako snahu o nějakou pózu, pokud budete přistupovat k filmu s otevřenou myslí, tak dvě a půl hodiny vám utečou jako voda.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Nejsem zvyklá vidět dobráckou tvářičku M. Damona v záporácké roli, ale změna to byla překvapivě příjemná, chladnokrevný pan Ripley je jeden z nejvýraznějších antihrdinů, kterým nelze nefandit. Ve výsledku z toho vzešel opravdu inteligentní thriller s kvalitně napsanými postavami, který stojí za to vidět.

Sicario 2: Soldado (2018)

Přemýšlím nad tím, jestli vůbec první díl potřeboval sequel, jsem si jistá, že v první části vše bylo řádně ukončené. Myslím, že z pokračování chtěli tvůrci vytřískat jen nějaký cash. Pokud Sicario 2 nebudu brát jako "pokračování" prvního dílu, tak se jednalo vcelku o ospalou podívanou, chybělo mi více napětí a děj byl lehce předvídatelný. Na druhou stranu na Benicia se skoro vždycky dobře kouká a i zbytek hereckého týmu odvedl slušnou práci. Ve výsledku to je slušný thriller, který ničím neurazí a ani nepřekvapí.

Tahle země není pro starý (2007)

Pokud nemáte rádi násilí, tak se obloukem tomuto filmu vyhněte. Atmosférická jednohubka, kde se napětí mezi dvěma hlavními protagonisty dalo krájet. Musím říct, že to byla byla Bardemova zatím nejlepší role, kterou jsem viděla. Jediné, co mi opravdu vadilo byl konec, který byl urychlený a chyběl mi pořádně nadupaný závěr.

Casablanca (1942)

Z neznámého důvodu jsem dlouho Casablance vyhýbala, ale nakonec jsem se vyhecovala a řekla si, že tuto klasiku je hřích nevidět. Udělala jsem dobře a Casablancu si opravdu užila. Jedná o jeden z největších počinů klasického Hollywoodu, cynický Bogart a Ingrid Bergman zde hrají svoji životní roli. Tenhle film funguje jako multižánrová bomba, která opravdu funguje a vše do sebe krásně zapadá. Pro tehdejší publikum, které bylo silně poznamenané probíhající válkou musela být Casablanca nadějí v lepší zítřky. To je jeden z důvodů, proč nemohu dát plný počet, sice jsem si film užila, ale mé pocity byly jiné než v době jeho vzniku.

Tonka Šibenice (1930)

Nečekala jsem, že se mi Antonova Tonka Šibenice bude až tolik líbit. Jednoduchá zápletka, která je odvyprávěna lákavým stylistickým způsobem. Dá říct, že je to poslední vydařená tečka za československým němým filmem, Po právu se dá řadit mezi uznávaná díla světové němé kinematografie.