Příběh Alvina Straighta (1999)

Krásny výkon herca R. Farnswortha, ale nevidím v tom LYNCHa... Je vidieť, že nepísal scenár :)

Abeceda (1969) (studentský film)

Ak niekto chce mať SCHIZOIDNÉ dieťa tak táto krátkometrážna pálka sa nato krásne hodí. :D

Oheň v oblacích (1993)

Kedže sa venujem UFOlógií tak ma tento film oslovil. Ten prípad som poznal už predtým než som zhliadol film. Či je to podľa skutočností alebo nie, je to kvalitné a miestami hrôzostrašné. Posledných 10 minút filmu je niečo neskutočné a na tú dobu neskutočne kvalitne natočené - čomu fakt nechápem. Odporúčam

Temné nebe (2013)

Tento film ma oslovil hlavne ZVUKOM! Scenár nič moc, ale napriek tomu radím tento film medzi TOP10 obľubených HORRORov. Napriek tomu, že tu ľudia zhadzujú tento film - podľa mňa je to velmi dobre odvedená práca a som rád, že som si ho pozrel. Preto dávam štyri hviezdy :)

The Amputee (1974)

Lynch je pán, ale toto bol neskutočný bullshit. (čisto môj názor, nič viac a nebite ma :D :D)

Modrý samet (1986)

Ako je u LYNCHa známe, klasické a výborné herecké obsadenie a výborná réžia. Tento film ma až tak neoslovil a ľudí, ktorí práve spoznávajú LYNCHa tento film veľmi neoslový. Záleží podľa toho, akým filmom začnú :) Aj tak odporúčam

Sloní muž (1980)

Jediný LYNCHov film, ktorý ma dokázal rozplakať. Áno, rozplakať. Neskutočné dielo - neskutočné masky - neskutočný scenár - neskutočný herecký výkon a hlavne; - neskutočná réžia!

Lost Highway (1997)

Po ERASERHEAD najlepší LYNCHov film! Úchvatné, mysteriózne, RETARDOVANÉ ale hlavne GENIÁLNE! :) Toto je asi jediný film od pána Lynch, ktorý som viac menej nepochopil.

42 One Dream Rush (2010)

Niektoré krátkometrážne filmy sú až priveľmi zaujímavé, ale viac ako polovica stojí za velké hovno. Toď môj názor :)