Nabarvené ptáče (2019)

Včera jsem odcházela z kina a těšila jsem se na cigaretu, byla jsem přesvědčena, že budu odcházet z depresí.Nikoli. Po celý film mě napadala myšlenka, že to není pro mě, že to není pro člověka, který ví, že se v nás ukrývají monstra. V každém z nás. Kde se v nás bere ta potřeba něco takového vidět? Nebo v tvůrcích neustálá potřeba lidi šokovat? (Není myšleno konkrétně tvůrce tohoto filmu, ale obecně) V závěru vůbec není důležité, kde se děj filmu odehrává, kdy nebo kdo za to může. Většina z nás, občanů civilizovaného státu v dnešní době se na tento film dívá se slzami v očích a nevěří, nevěří tomu, že JSOU LIDÉ SCHOPNI těchto věcí ... nikdy jsme nebyli v podobné situaci, nevíme tudíž, co by se v nás probudilo za podobných okolností. Je to v nás, to zlo, které je zobrazeno v tomto snímku se ukrývá i v nás stejně jako v kořenech naší společnosti. To je myslím i poseltvím tohoto filmu, aspoň pro mě. Nezapomenout na to a pamatovat si, že dobro musí vítezit.

Pianista (2002)

Viděla jsem nespočet filmů popisujících události po bleskové válce, nicméně žádný nebyl tak nepříjemný jako tento. Měla jsem problém to shlédnout do konce. A vzápětí přišli myšlenky jako: ,,Lidstvo je zavrženíhodné, trestuhodné a máme takové zrůdy uvnitř sebe všichni "? Asi ano, a je dobře, že existují takovéhle filmy, jsou nám připomínkou toho, že se tohle nesmí nikdy znovu opakovat.