Krásná hašteřilka (1991)

Mistrovské dílo, pro mě jeden ze zásadních filmů! Pro většinu filmů by čtyři hodiny byly smrtící, tady jsem si přál aby to nikdy neskončilo :).

Po přečtení spalte (2008)

Film, který se hodí tak na zaplácnutí nedělního odpoledne v některé z našich komerčních televizích, ale existuje minimálně tisíc zajímavějších činností :). Co ta teta (Frances McDormand) která snad umí jen koulet očima? Asi jsem jako malý málo chodil do divadla a nemám potuchy co je dobré herectví :). Nevím proč, ale napadá mě film Sám doma 14, asi by mě bavil úplně stejně. Nikdy víc, nablýskané nic! Už z toho veršuju, výplach mozku.

Fargo (1996)

Tento film mě nijak neoslovil, vlastně marně přemýšlím, jestli mi něco dal - nejspíš nic. Tento druh humoru mi opravdu nesedí. Nejsem cynik a jsem za to rád. Spousta zbytečného zabíjení "na efekt" a totální vyprázdněnost. Když si tu čtu komentáře o geniálním díle, docela rád bych věděl co konkrétního komu ten film přinesl, moje představivost v tomto směru selhává :).

Tady to musí být (2011)

Deprese prokládaná nudou, znovu deprese a nuda nuda nuda. Divná atmosféra, divnej transvestita Sean Pen... Nejspíš jsem film moc nepochopil. Film o sebelítosti, nějaké zastydlé pubertě? Tři hvězdy dávám hlavně za některé fakt zmáknuté záběry a záblesky něčeho víc, bohužel jen záblesky a snad i za tu divnost, ale říkám si brrrrr. To je asi nejvýstižnější :). Kdybych tím zlozvykem trpěl, určitě bych si u filmu okousal nehty až do masa.

Před půlnocí (2013)

Na toto třetí pokračování jsem se těšil a zároveň se obával jisté "vyčpělosti". A byl jsem velmi příjemně překvapen! Rozhodně nejde o nějaké zoufalé nastavování, Před půlnocí je opět plné skvělých a originálních dialogů, nestává se mi často, že by mě takto bavil už třetí díl filmu.

Obchodník se smrtí (2005)

Po shlédnutí mám velmi rozporuplné pocity. Co se mi vlastně tvůrci snaží sdělit? Má film divákem otřást, přivést ho k zamyšlení, vytrhnout z celospolečenské apatie? Proč to tedy nedělá? Nemyslím si, že patřím mezi otupělé jedince, ale hlavní hrdina Yuri téměř po celé trvání filmu vystupuje jako úspěšný sympaťák ve stále čistém obleku a vyžehlené košili. Coby divák v teple svého obýváku zjišťuji, že mu vlastně fandím, vždy je díky svému důvtipu a obchodnímu talentu o krok napřed před svými pronásledovateli a úspěch střídá úspěch. Až ke konci autoři přitvrzují, Yuri zaviní smrt vlastního bratra, načež se jej zřeknou i vlastní rodiče, opustí ho manželka se synem, je zatčen... Konečně má nějaký důvod ke smutku? Člověk u kterého se doposud neprojevilo něco jako svědomí? Film je neuvěřitelně citově plochý, uhlazený, navoněný, proložený krásnými záběry na africkou krajinu, není něco špatně? Co by na takový film řekli ti zmasakrovaní lidé? Po technické stránce určitě skvěle natočené, ale ten zneklidňující dopad jaký bych čekal to nemělo, spíš naopak.

Na sever od slunce (2012)

Doposud jsem měl za to, že na severu Evropy sídlí vyspělé země, nicméně tento film mi ukázal, že jsou to stejně primitivní národy jako jinde. Z tak krásné země udělají smetiště.... Borcům otužilcům skládám velkou poklonu a dík, že s humorem a nadhledem dokáží ukázat kousek pro mě vzdálenější reality. A ta polární záře byla prostě úchvatná, vydržel bych sedět a dívat se na takové představení celé hodiny :).

Mrtvý muž (1995)

Váhal jsem, zda dát tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec teda dávám vyšší hodnocení, hlavně za takový ten "přesah" který bych v tomto žánru nečekal. Jinak mám výhrady k filmům, kde je tolik mrtvol a zabíjení, byť je to myšleno s nadsázkou. Jaksi mám problém se s takovým filmem ztotožnit. Ne že bych zde nutně potřeboval velkou dávku napětí, ale celé to pronásledování mi ke konci připadalo už takové zdlouhavé a jednotvárné... Postava indiána jménem Nikdo je prostě skvělá, stejně jako atmosféra celého filmu!

Čas probuzení (1990)

Budu se jen opakovat po ostatních, ale musím to napsat - Robert De Niro zde zahrál naprosto fantasticky! Jeho výkon 110%, trochu škoda, že film na mě místy působil až moc přímočaře (účelově) dojemný, těžko soudit nakolik věrně ukazuje skutečné události. Robin Williams taktéž skvělý, jen se v té záři De Nira pro mě protentokrát trochu "ztrácel". Herecký koncert, parádička :).