Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha (2014)

To zpracování kulhá na obě nohy, ale i přesto lze z toho filmu pro sebe něco vydolovat. Obzvlášť pokud je Paulo Coelho váš oblíbený autor. Takový příběh si zasloužil lepší zpracování a doufám, že na něj ještě někdy dojde. Vzhledem k tomu, že jsem o jeho životním příběhu dost četl, tak jsem si spoustu věcí dosadil, jinak v tom byl celkem chaos, zvlášť pro neinformovaného diváka. Ale určitě stojí za shlédnutí.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Scéna s lenochody má šanci stát se legendární :). Animáky obecně moc nesleduji, ale tento určitě stojí za to.

Dánská dívka (2015)

Ten film měl být o té jeho manželce, byl by mnohem zajímavější.

Aurora - sen o osvobození (2011)

Tak toto je opravdu oříšek :). Herecké výkony chabé, děj jakbysmet, celé to působí strašně amatérsky, není to ani vtipné, navíc šíleně naivní až hloupé... na pohled je tam všechno špatně, ale přesto na tom filmu je něco takového milého, je z něj cítit takové to kouzlo (snad to čisté nepochybné přesvědčení, že dělám tu nejlepší věc?), které často jiným byť dokonale zvládnutým filmům chybí. Hodnocení se pro tentokráte zdržím :).

Ho voglia di te (2007)

Takové příjemně odpočinkové, aniž by to bylo protivné či nějak vlezlé. 3 hvězdy plus ta čtvrtá je za tu krásnou černou Breru ;).

Na hraně zítřka (2014)

Nuda, nuda, nuda... Říkám si, že v mé genetické výbavě asi něco chybí, že nemohu sdílet nadšení z podobných filmů. Možná je to dobře :), tento film považuji za ztrátu času. Ne, nezachrání to ani neustále klikující Emily Blunt s odporně svalnatýma mužskýma pazourama.

Ida (2013)

Zpočátku jsem měl trochu pocit, že jde jen o nějakou exhibici kameramana a některé (byť nádherné) záběry mi přišly až samoúčelné. Což se ale naštěstí vytratí s tím, jak příběh nabírá na obrátkách a jako celek to vyzní přímo parádně.

Dítě (2005)

Takový všední den jednoho čórkaře. Zahrané to bylo dost přesvědčivě, ale marně se snažím si v tom něco najít.

Anna Karenina (2012)

Škoda, mohlo to být pěkné pokoukání, ale na mě to nějak nefungovalo. Místy mě ten film až nudil, což jsem tedy vůbec nečekal. Moje pocity po shlédnutí: studené a neosobní. O rok mladší TV film na mě působil o mnoho opravdověji.

Turínský kůň (2011)

Nejpozitivnější na tomto filmu je jeho konec... éééhm, tedy to, že ten film už konečně skončil :).