Ready Player One: Hra začíná (2018)

Tenhle film, potažmo zdejší hodnocení, mě jen utvrdilo, že degenerace této civilizace dosáhla zřejmě vrcholu a může přijít už jedině zlepšení. Dokoukal jsem ho jen s vypětím všech sil a docela lituji ztracených dvou a půl hodin. Neuvěřitelná splácanina nabitá bezduchými efekty, z kterých člověku třeští hlava. Ani se mi tomu nechce říkat film, spíš bych to nazval dalším produktem, který má jediný cíl, naplnit všechny ty megagigamultikina, prodat tuny popcornu a litry obarvené cukrové vody a alespoň na chvíli vytáhnout ty malé herní závisláky od jejich kompů, tabletů, tablet a vím já čeho ještě, pěkně je namotivovat a aby se neřeklo, na konci přidat nějaké to mravní ponaučení.

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Naprostá špička, ty záběry jsou úžasný! Navíc i doprovodná hudba super. Často se mi stává, že mě dokumenty o přírodě uspávají, ale tento ani omylem. Opravdu skvostný zážitek.

matka! (2017)

Tak tenhle film bych určitě nepodceňoval, Aronofsky moc dobře ví co dělá a dělá to víc než dobře... Ta forma může být pro někoho těžce stravitelná, ale podle mě si našel a do dokonalosti vybrousil styl, kterým dokáže zhutnit sdělení doslova nevídaným způsobem. Každý jeho film vydá za minimálně deset skvělých filmů :).

Vzkaz v láhvi (2016)

Kriminálka Anděl po Dánsku, aneb jak na víru obrátit ateistického poldu.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Mám z toho hodně rozporuplné dojmy. Jako film asi bez výtek, ale ten námět mě prostě neoslovuje. Je to vše takové moc korektní, jednoznačné, jakoby to postrádalo něco z opravdovosti života. Já jsem viděl jen takový dokument, záznam události ze zpráv, bez hlubšího ponoření se...

Stážista (2015)

První polovina lepší, vtipnější, ke konci se bohužel film začne koupat v záplavě patosu což mu dost ubírá. Scéna s vloupáním skvělá, škoda, že podobných není víc.

Je s námi konec? (2016)

Ještě nedávno bych asi hodnotil na maximum, ale z mého dnešního pohledu je to opět moc politiky... a o té vím, že nic nezmění. Cesta nevede přes uhlíkové daně, sankce apod. Situace se radikálně změní, až lidé budou opravdu sami sebou, až přestaneme poslouchat diktát konzumu, najednou třeba zjistíme, že lze věci dělat jednodušeji, efektivněji, ne na úkor někoho a něčeho... Až budeme vnímat své skutečné potřeby, budou se dít přímo zázraky :).

Než jsem tě poznala (2016)

Tento film se srovnávání s Nedotknutelnými nevyhne. Naštěstí se Nedotknutelným nesnaží konkurovat v humoru, protože v tom je onen film opravdu nedotknutelný a nepřekonatelný. Tento snímek je založen spíše na té nádherné spontánnosti, otevřenosti, opravdovosti a citovosti Lou, jejích hipsterských módních kreacích, které nelze přehlídnout. Ale jí to prostě sekne, je přesvědčivá... mimochodem Emillia Clarke mě v této roli velice mile překvapila, zvládla ji zahrát naprosto skvěle, lehce totiž mohla sklouznout do protivné karikatury (z čehož jsem měl strach hlavně v prvních munitách filmu). ps: Těším se, až se objeví někdo kdo bude mít koule a natočí toto téma bez bohatého prince z pohádky, např. s ležákem na soc. dávkách někde v tmavé bytovce kde co chvíli nefunguje výtah, s ošetřovatelkou, která není andělským zjevením, ale má po té náročné práci kruhy pod očima ...

Vlk z Wall Street (2013)

Jen mě trochu znepokojuje, když vidím jaký film a hlavně o čem a o kom se těší takové pozornosti.

Kukuřičný ostrov (2014)

Zpočátku to vypadalo na zatracenou nudu a instruktážní video jak postavit dřevěnou kůlnu (mimochodem některé pracovní postupy mi hlava nebere), nicméně se z toho vyloupl pěkný mlčenlivý film, který ta slova ani nepotřeboval a plynul stejně přirozeně jako ona řeka.