Sex a Lucía (2001)

Dal bych i 4*, ale snad vinou českého dabingu, ze začátku filmu mi některé dialogy zněly až hloupě, než jsem si zvykl... a také než jsem se zorientoval v tom prolínání časů. Možná na podruhé bych si tu propletenost děje namísto mírného zmatení užíval, ale zas tak dobré abych si to pustil ještě jednou to není.

Chlapectví (2014)

Druhá polovina pro mě byla o dost zajímavější, jen je škoda, že to nešlo víc do hloubky, ale to bylo při tak širokém časovém záběru nemožné. Přesto mám z filmu hodně dobré pocity, Linklater nezklamal :).

Romeo and Juliet (2013)

Podle mě hodně povedené, krásná hudba - tato verze mi opravdu sedla. Velmi citlivě natočené, řekl bych s úctou k tomu nádhernému příběhu, který takhle vynikne. Milé překvapení.

Znamení (2002)

Celý film na mě působil strašně nevěryhodně, amíci a na své farmě nemají ani brokovnici? :) Dva chlapi a ochrana jejich dětí spočívá v tom, že se zavřou ve sklepě a pasivně čekají co se stane? Hodně nesourodé, místy (kde by člověk očekával od mužů akci a činy) přímo nesmyslně rozněžněné, prostě divné. Ano, mělo to své napětí, ale celkově jako příběh to na mě působilo spíš jako fraška - hlavně závěrečná scéna. Za mě velké zklamání a nepřičítal bych to jenom tomu, že od vzniku filmu uplynulo už pěkných pár let...

Jan Hus (2015) (TV film)

Hodnotit nemohu, protože jsem neviděl celé (ač jsem se na tento film docela těšil), bohužel už od prvních minut na mě působil spíše jako nějaký hraný dokument. Nezaujalo a nudilo natolik, že jsem přepnul na Šíleně smutnou princeznu. Možná tento film poslouží jako učební pomůcka na školách. Kocábova hudba místy působí jako budíček, bohužel jen tím, že tam jaksi nezapadá.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

K mému hodnocení: film rozhodně není špatně natočený, ale sundal jsem 2 hvězdy za brutalitu, která je tam tak samozřejmě podaná... Vlastně celkový námět a sdělení je pro mě nicneříkající a zoufale všední, stačí se podívat kolem sebe. Smutné, že podobné filmy mají evidentně u většiny lidí tak velký úspěch.

Dějiny světa (2012) (seriál)

Má to smysl asi pro ty, kteří chtějí získat alespoň takový povrchní a ucelený přehled o důležitých událostech. Já do té skupiny patřím a mně seriál posloužil. Chápu, že pro toho kdo má z historie zmáknutý alespoň ten základ, tak mu to nic moc nepřinese. Ale asi těžko od filmu očekávat víc, od toho jsou knihy :).

Nymfomanka, část II. (2013)

Možná být to jen syrový příběh bez toho filozofování, které mi tam přišlo dost hrubě naroubované, mělo by to mnohem větší dopad. Dvojka mě oproti jedničce dokonce už i nudila... Od Triera bych čekal že, mě to semele, ale nestalo se. Hodnocení dávám asi menší než si zaslouží, ale je to čistě subjektivní věc.

Gomora (2008)

Nekompromisně realistické vystřízlivění ze všech mých představ o romantickém jihu Itálie :). Skvělý film, právě pro tu až dokumentární výpověď. V tomto případě mi ani nevadila absence nějakého složitějšího příběhu, hudba u závěrečných titulků tento snímek perfektně podrthla a nechala doznít...