Super 8 (2011)

Zdařilý dětský film, kterým nepohrdnou ani odrostlejší příznivci sci-fi, který v příjemném retro stylu vypráví příběh o mimozemské invazi v jednom US městečku. Snímek jsem viděl s českým dabingem, což byla pravděpodobně velká chyba, český zvuk je totiž naprosto otřesný, nejen že hlasy dabérů se vzácně nehodí ke svým postavám, ale některé obludně hloupé dialogy jsou až k nepřežit. Např.: dva chlapci běží k domu a jeden se pokouší ze všech sil otevřít zamčené dveřet, nejde to a tak během těchto pokusů poprosí druhého: "pomoz mi", načež mu kamarád odvětí "Ale s čím chceš pomoct?". Takových příkladů zcela zbytečných dialogů by byla pěkná řádka a mě osobně to dost kazilo dojem z celého snímku.

Muži v naději (2011)

Hodnocení je značně ovlivněné tím, že ať chci nebo ne, musím ocenit originalitu tvůrců, kteří natočili komedii podle námětu, na základě kterého by se dalo bez větších problémů vytvořit drsné psychologické drama. Ve druhé půli, kdy má celý děj eskalovat, bohužel dojde ke značnému znepřehlednění a ztráta tempa je značná, nic to však nemění na faktu, že všechny podstatné složky filmu (herecké výkony, režie, kamera, zvuk apod.) pomáhají vytvořit jeden z těch lepších porevolučních snímků.

Match Point - Hra osudu (2005)

Drama z prostředí britské (dosti snobské) rodiny. Je evidentní, že Woody Allen patří zaslouženě mezi režisérské ikony současného filmu, Match point je profesionálně natočený snímek, kde prakticky všechny jeho aspekty jsou (téměř) dokonalé. Další Woodyho filmy neznám a docela začínám mít chuť s tím něco dělat. Na můj vkus to však současně bylo natočené velmi chladně a odtažitě, navíc mi některé zásadní momenty přišly dost zkratkovitě znázorněné (přitom celý film má přes 2 hodiny, což je až až). To však nic nemění na tom, že Woody Allen dokáže z herců vyždímat maximum a že Scarlett Johansson je neuvěřitelně sexy.

Lidská stonožka (2009)

V rámci žánru zajímavý námět, který je však natočen velmi neschopným (nebo nezkušeným) režisérem. A rozhodně to nevytrhnou herečtí představitelé, kteří jsou (až na hlavní postavu) velmi špatní.

Zákon ulice (2007)

Seagal jako značně obloustlý bůh pomsty....víc není potřeba vědět :-)

Ďáblův dvojník (2011)

Poměrně drsná sonda do života saddámova nejstaršího syna a poměrů, které v Iráku v té době vládly, nám ukazuje, že vybombardovat Irák byl od američanů docela dobrý nápad.

Vítejte v KLDR! (2008)

Průměrný dokument, točený na pozadí asi nejbizardnější divadelní kulisy současného světa. Tragická izolovanost a zaostalost KLDR je zde vidět jen ve velmi hrubých obrysech (tento fakt však tvůrcům nemůžeme příliš vyčítat, v dnešní době asi není v silách nikoho z naší civilizace dostat se s kamerou mezi běžné severokorejce), ale i to stačí k tomu, aby si člověk udělal zas o trošku přesnější obrázek o tom, kam tuto zemi dovedl komunistický režim. U většiny účástníků zájezdu mi však chyběla jakákoliv motivace k návštěvě této země, což patrně chybou tvůrců tak trochu bude.

Nesvatbov (2010)

V rámci dokumentů, které jsme kdy viděl (celkem jich je tak 10) se jedná určitě o špičku, v mnoha chvílích jsem se extrémně styděl za velkou část zobrazovaných obyvatel a zároveň se tím dějem dobře bavil. První půlka bohužel není zdaleka tak zábavná jako druhá část, kdy se večírek "rozjede", tak dávám tři body.

Jsem číslo čtyři (2011)

No lepší než drátem do oka, ale viděl jsem už lepší filmy.