Vyměřený čas (2011)

Zajímavý nápad, ze kterého šlo určitě vyždímat mnohem víc, než dost lacinou popcornovou zábavu (v negativním slova smyslu). Justin Timberlake jako novodobý Robin Hood krade bohatým čas, aby ho rozdal chudým, k tomu mu pomáhá krásná dcera časového milionáře... nebylo to nejhorší, ale ani zdaleka to nebylo tak dobré, jak dobré to být mohlo.

Zabiják (2003)

Extrémně obtloustlý Segal jako "bůh pomsty"...bože.... Jedna hvězdička za nechtěnou vtipnost

Barbar Conan (2011)

Conan 2011 vypadá o trošku lépe, než jsem se obával - akce je poměrně dost, některé záběry jsou i vcelku povedené a namísto nudného putování se pořád něco děje. Špatný je bohužel výběr herců, snad nikdo zde neumí víc než tři výrazy (Conan zná dva, hlavní hrdinka jeden - oba navíc vypadají spíš jako modelové než herci, což zřejmě i jsou). Pro ultra fandy verze s Arniem je to asi nekoukatelné, pro mě je to však milá blbůstka na odpoledne, kterou však už po pár minutách pouštím z hlavy.

Šéfové na zabití (2011)

Očekávání byla velká, ale jejich naplněnost tak poloviční. Jen proto, že se dnes točí opravdu celkem málo takto černo-humorných komedií dávám tři body, občas jsem se pousmál, ale (podařeného) humoru tam celkově mohlo být mnohem víc. Ovšem tři šéfové coby vedlejší postavy byly naprosto dokonalé.

Výbuch bude v pět (1984)

Některé české filmy pro děti jsou koukatelné i pro dospělé, jiné bohužel ne. Výbuch bude v pět je jednoznačně ten druhý případ - žák páté třídy, který má být podle scénáře zřejmě geniální, se tu celou dobu chová na hranici debility a navíc i většina herců je zde víc než pochybná. Rozhodně nebrat, ani při hnusném počasí.

Těžce zamilován (2001)

Zajímavý námět a tu a tam povedený vtípek, nicméně podruhé to rozhodně vidět nemusím

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Na Perfect days jsem byl v kině a musím uznat, že jsem se při sledování skutečně cítil dobře (ponechme nyní stranou, zda to bylo díky kvalitám filmu nebo krásné slečně, co byla v kině se mnou :-)).Každopádně se jedná o (na české poměry) kvalitní vztahovou komedii s dobrými hereckými výkony a vydařenou muzikou (Circus ponorka je pro mě hudební objev tohoto roku).Mouchy to samozřejmě má (a některé jsou dost podstatné), takže ty čtyři hvězdy berte spíš jako hodnocení v rámci žánru, jenž u nás není v příliš silné pozici.

Čas zabíjet (1996)

Standardně natočené drama o nepředstavitelném morálním dilematu. Schumacher určitě natočil lepší filmy, ale vítězem je Matthew McConaughey - od něj jsem lepší herecký výkon neviděl (a pochybuji, že vůbec ještě kdy uvidím).

Lidice (2011)

Na české poměry nadprůměr, místy značně psychicky brutální s obstojnými hereckými výkony (+ vynikající Roden).