96 hodin: Odplata (2012)

O dost horší než překvapivě dobrá jednička, plná extrémně nelogických WTF momentů, dějově ještě slabší a z hlediska akce...no také nic moc. Doufám, že další díl už nebude, protože trojku si už ani nedovedu představit v nejhorších snech.

Muži v černém 3 (2012)

Komu se líbily první dva díly, tomu se bude asi tak stejně líbit i trojka (i když tu chybí mluvící pes). Josh Brolin je velmi povedené "mladší" K, Will Smith je stále komik z první ligy, ale nemohu se zbavit pocitu, že z tématu cestování časem a přítomnosti člověka z naší doby v šedesátých letech, se dalo vytěžit mnohem víc (až na povedený vtip s Warholem, tam jsem se opravdu zasmál). Naopak vtip o panu prezidentovi, co vypil kakao, jsem nepochopil.

Útěk z MS-1 (2012)

Ne, tohle ne. Nízký rozpočet bych snad dokázal překousnout, tisíckrát viděný děj (a snad vždy lépe natočený) už tolik ne. Guy Pearce je ultra drsňák (což poznáme podle toho,že ve vážných chvílích pronáší vtipné hlášky), charisma má však na nule. Jeden z mých oblíbenců Peter Stormare je sice fajn, ale tuhle břečku nezachrání. Špatné.

Poupata (2011)

Asi už dost stárnu, ale zatímco dříve jsem obdobně koncipované "nezávislé" snímky z duše nesnášel, dnes mi tento žánr nikterak nevadí a pár vyjímek se mi i poměrně dost líbí. Poupata vypadají, jako by je režíroval Bohdan Sláma a ačkoliv tomu tak není, dosahuje tento film kvalit nejlepších slámových snímků. Prakticky celý film se odehrává v dost hnusných interiérech či exteriérech, depresivně působí i bezvýchodný život všech postav.

Méďa (2012)

Zábavný a roztomilý plyšový medvídek se přemění na sprostého a (díky bohu) extrémně vtipného maníka, co chlastá, hulí, mluví jako dlaždič a cloumají s ním hormony. Kdyby byl celý film složený jen z těchto scének, neměl bych s ním vůbec žádný problém. Dějová linie s jeho únosem je však zoufale nudná a zbytečná. Btw, ve filmu se asi dost stříhalo, některé scény/postavy zde nejsou vykresleny příliš dobře a děj díky tomu občas trošku drhne.To jsou však jen detaily, pro filmové nadšence je téměř povinnost to vidět.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Komu se jednička líbila hlavně díky památné scéně v kostele, ten bude z dvojky nadšený. Podobných scén je zde totiž mnohem více a téměř vždy tyto momenty vyvolají na tváři diváka spokojený úsměv z toho, jak cool se zúčastněné akční legendy mezi sebou špičkují. Komu se však u prvního dílu líbila např. i Stalloneova nekompromisní režie, bude umírněnějším rukopisem Simona Westa trošku zklamán a přes spokojenost z právě zhlédnutého si bude klást otázky, zda té akce nemohlo být trošku více či proč se kolem ní muselo tolik mluvit o ničem.

Bitevní loď (2012)

Kdyby to nebylo tak dlouhé a první polovina tak nudná, dal bych tomu s klidem plný počet. Potvrdila se má teorie, že vojandy nejsou sexy (ani Rihanna), sekvence, v níž se bitva zvrhne v klasické "lodě" je vtipná a originální zároveň. Nicméně jako všechny Bergovy filmy ani tento nemusím vidět podruhé.

Mezi vlky (2011)

Tvůrci filmu si evidentně mysleli, že stačí mít Liama Neesona s batohem plným svého charisma, pár statistů a několik vlků z nejbližší zoo a vznikne survival drama o přežití v divočině, které tu už dlouho nebylo. Ono by to asi i stačilo, kdyby byl rozpočet trošku větší, scénář promyšlenější a statisté němí. Jakmile totiž snímek opouští vody akce a vrhne se do hlubin dramatu, v němž se mluví a filozofuje o všem od smyslu života po filcky a rampouchy na koulích, je atmosféra ta tam a vidíme přehlídku snad všech myslitelných klišé. Filmy o přezití v divočině mám opravdu hodně rád a na tohle jsem se skutečně těšil, zklamání je však o to větší.

Zátah: Vykoupení (2011)

No vida, Amerika i s Evropou už pomalu neví, jak natočit brutální a přímočarou akční řežbu a v Asii zařadili další rychlostní stupeň. Serbuan maut je jeden z nejnekompromisnějších nářezů, co jsem kdy viděl, dějově samozřejmě na úrovni hodně debilní videohry. Dost dlouho jsem měl problém zjistit,kdo je hlavní hrdina a zorientovat se v ostatních postavách, ale to je dáno spíše tím, že jsou si všichni dost podobní. Ale jinak....tohle prostě beru všema deseti.

Temný rytíř povstal (2012)

Důstoný třetí film série s vynikajícím záporákem. Bane je opravdu neuvěřitelný, nepamatuji kdy v jakékoliv komixové adaptaci bylo takovým způsobem ztělesněné zlo.