Zabít tiše (2012)

Obyčejná vykrádačka Podfu(c)ku a jemu podobných snímků, ale natočené mnohem méně talentovaným režisérem. Zpočátku mi přišlo jako vcelku osvěžující zpestření občasný úryvek z projevů tehdejších politických soupeřů (Bushe a Obamy), které měly zřejmě symbolizovat cosi, co jsem nepochopil, postupem času mi to však začalo připadat čím dál otravnější.

Divoši (2012)

Divoši vypadají, jako kdyby část natočil Oliver Stone, část Tarantino a část Guy Ritchie. Bohužel, ta "Ritchieovská" část funguje asi nejhůř, jinak by to bylo za plný počet. Dobrá kamera, skvělá režie a úžasný Travolta - bravo!

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Nejsem moc na gangsterky, ale tahle se mi líbila. Povrchní, přímočará akční jízda, která sice není milníkem v dějinách kinematografie, ale zábavná (a ano, velmi jednoduchá) jednohubka.

Lov na Piraňu (2006)

Kdyby v hlavní roli hrál Steven Seagal nebo Dolph Lungren, jednalo by se o zcela průměrné položky v jejich filmografii z poslední doby. Film bez švihu a alespoň minimální logické soudržnosti postav však přesto stojí za vidění, budete se celkem dobře bavit (ačkoliv asi ne tak, jak tvůrci zamýšleli). Pobaví i ultradebilní český dabing.

Smrt pedofila (2003) (TV film)

Lepší televizní průměr, nic víc, nic míň.

Nespoutaný Django (2012)

ND pro mě začal momentem, kdy se na scéně objevil Leonardo DiCaprio ve své, zatím zřejmě životní, roli. Jinak film nabízí asi vše, co lze od westernu made in Tarantino očekávat, své věrné tedy určitě nezklame. Já se do této skupiny řadím samozřejmě také, nicméně Hanební pancharti byli o stupínek zábavnější.

Dredd (2012)

(Téměř) dokonalá pecka, na které se mi líbilo prakticky všechno. Občas je to samozřejmě mimo jakoukoliv logiku, ale to nic nemění na tom, že se pravděpodobně zrodil nový kultovní film pro mnoho z nás.

Králova řeč (2010)

Komorni drama, kde se hodne keca (a kokta).

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Překvapivě dost jine, než jsem čekal z traileru, ale kupodivu dost zábavné a s poměrne překvapivým koncem. Nebýt dosti nesympatické Rosamund Pike, nevadilo by mi tam téměř nic. Tom Cruise jako lidská bytost je sice pro mě poslední dobou dost obtížne akceptovatelný, coby herec a producent tu ale odvedl vcelku dobrou práci. Příjemné překvapení filmového konce roku.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

K zbliti. Ty nejlepsi triky sice vypadaji jako z nejakeho nizkorozpoctoveho hollywoodskeho filmu (ano, to je pochvala), ale vetsina postav je tak debilni a hnusna (zde vede holcicka v hlavni roli a CGI trpaslik, co tam s ni pobihal), ze cely snimek srazi do nejhlubsi propasti filmovych dejin. Mimo to jde o jasny dukaz, ze Vaclav Vorlicek neni Clint Eastwood.