Dvanáct měsíčků (2012) (TV film) odpad!

Hodnotim to nedokoukane, ale musel jsem to prepnout, aby se vanocni kapr neocitl opet mezi nami.

Ocelová pěst (2011)

Ocelová pěst je zvláštní film. Od začátku do konce je zcela předvídatelný, patetický a vůbec plný všeho, co u většiny ostatních snímků bytostně nesnáším. Zde však tyto skutečnosti nejsou důvodem proto, abych "Rockyho s ocelovým ptákem" zavrhl, protože (světe, div se) jsem si celý snímek parádně užil.

Bourneův odkaz (2012)

Podobně jako Jára Cimrman kdysi napsal "Hamleta bez Hamleta", tak nyní vznikl "nový Bourne bez Bournea" a funguje kupodivu velice dobře. Z mého hlediska druhý nejlepší snímek celé série (po jedničce, samozřejmě), více akční, více přímočaré a s velice dobře koukatelnou Rachel Weisz jako příjemnou třešničkou na dortu. Těším se na další díl (což se mi u žádného "Bourne filmu" dosud nestalo).

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Natáčet sci-fi snímek s tak omezeným rozpočtem, to už je půlka cesty k neúspěchu. Looper nakonec dopadl ještě relativně dobře, ale ten nedostatek peněz je tu vidět naprosto všude.

Amazing Spider-Man (2012)

Restartovaný Spiderman nabízí poněkud jinak zamotaný příběh, odlišné herce, jiného záporáka a bohužel i mnohem méně humoru. Pokud se tímto směrem bude nová série ubírat, tak se obávám, že na další díl již nejsem zdaleka tolik zvědavý.

Vražedná hra (2012)

Za pár dnů si sice budu z celého Alexe Crosse pamatovat jen to, že Matthew Fox docela zhubnul a Jean Reno dost přibral, ale na druhou stranu mi to zas tak špatné nepřišlo. Působilo to na mě trošku jako Sběratel kostí (film, ne seriál), Tyler Perry se však pro tyhle role opravdu nehodí a jeho černošské "dobračisko" působí v roli drsného poldy-mstitele spíš legračně než zlověstně (což asi nebyl záměr).

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Nepolíben seriálem jsem k tomu snímku přistupoval s lehkou nadějí, kterou ve mně živily pozitivní recenze i ohlasy známých. Zklamání pak bylo o to větší. Ne snad, že bych u sledování trpěl, ale abych se u filmové komedie jen dvakrát slabě pousmál, to se mi skutečně již dlouho nestalo. Došel jsem zkrátka k přesvědčení, že bude lépe, budu-li se seriálu i nadále vyhýbat.

Probudím se včera (2012)

Co si budu v souvislosti s tímto filmem asi navždy pamatovat, je naprosto necitlivý product placement. Občas dobrý vtip potěší, herecké výkony jsou také víceméně v pořádku (a vyloženě jsem si užíval epizodní role známých herců - Šíp, Nárožný, Šteiner apod.), všudepřítomné žvýkání Orbit, pití Lobkowitze apod. mi však z paměti téměř vše vytěsňují.

Total Recall (2012)

Nový TR je tak k uzoufání nudný film, že se vyplatí zaměstnat oči sledováním Kate Beckinsale a Jessicy Biel, zatímco mozek si představuje scény, ve kterých by tyhle dvě nejradši viděl (ani jedna z těchto scén ve filmu bohužel není). Dějová prázdnota nemusí až tak vadit, ale když se přidá i velmi chladně natočená akce a nudný vizuál, začne si člověk přát, ať je již brzy konec.SHIT

V zemi krve a medu (2011)

Hrůzy války, které jsme už sice tisíckrát viděli, ale neškodí je připomínat stále dokola. V souvislosti s tímto filmem se bude samozřejmě nejvíc rozebírat režie známé herecké hvězdy, z tohoto hlediska musím poznamenat, že Angelina Jolie to celkem zvládla a žádné vyložené kopance jsem nezaznamenal.