Veterán (2012)

V některých momentech poměrně zábavná blbost, která však často ztrácí na zábavnosti. Danny Trejo jako nezničitelný stařík s plnovousem a ledvinkou mstí svého kamaráda a čistí ulice LA od zločinu... jednou se to přežít dá, znovu to vidět určitě nemusím.

Piraňa 3DD (2012)

Piraňa 3DD je samozřejmě naprostá píčovina. Od většiny podobných píčovin se ale liší tím, že si na nic jiného nehraje a hrdě se hlásí ke své píčovinosti, čímž se stává ještě daleko větší píčovinou. Měl-li bych to popsat jednou větou, tak je to velmi bizarní bláznivá horrorová komedie (asi jako když zkřížíte Prci, prci, prcičky a Vetřelce), ve které ze sebe David Hasselhoff udělal dokonalým způsobem naprostého kreténa, za což mu musím zatleskat.

Prometheus (2012)

Skvělé jako plnohodnotný sci-fi film, ale od "nultého" Vetřelce jsem čekal přeci jen mnohem víc. Je znát, že Ridley stále má koule a atmosféra, která se táhne celým snímkem, je brilantní, ovšem poměrně děravý scénář sráží vše dost dolů. Zkrátka čekal jsem víc a určitě nejsem sám.

Diktátor (2012)

U komedií se příliš často nesměji (naposledy jsem se bavil u Borata), ale Diktátor je u mě komedií roku. Vtipů je zde průměrně tak 5 za minutu (z toho vždy alespoň dva jsou vtipné) + několik geniálních momentů.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Více než důstojné zakončení kultovní trilogie. Jako již ve třetím díle je i zde králem Stiffler (nyní i producent), který vymýšlí (a realizuje) píčovinu za píčovinou. Zasmál jsem se u toho až až, ovšem když si uvědomíte, že se tak chová člověk, kterému je přes 30, začnete tak trochu rozumět jeho šéfovi, který ho neustále buzeruje. Každopádně palec nahoru, ovšem doufám, že další díl už nebude.

Avengers (2012)

Ačkoliv jsem neviděl Thora, Hulka + Iron Mana 2 si jen matně vybavuji a u Captain America jsem usnul, Avengers přesto vnímám jako parádní akční jízdu, při které předchozí znalosti všech hrdinů nejsou nezbytné (díkybohu). Akční sekvence jsou z mého hlediska dokonalé, hlášky fungují skvěle a humor je dávkovaný tak akorát. V rámci svého žánru opravdu téměř dokonalé, možná jen má oblíbená Scarlett Johansson mohla dostat více prostoru, ale to je spíše přání velkého příznivce jejího půvabu :-).

Vražda v Orient expresu (1974)

Na filmy s Poirotem nekoukám (vůbec jsem netušil, že je to belgičan!!), na snímky podle knih Agathy Christie už vůbec ne, takže zřejmě nejsem tím nejfundovanějším divákem. Nicméně jsem byl překvapen, jak jsem se v celém ději orientoval, což se mi u detektivek (zejména těchto, "dříve natočených") moc často nestává. Zajímavé herecké obsazení a milimetrově přesná režie pak vysvětluje všechny ty ceny a nominace, kterými se film pyšní. Možná mě to dokonce přesvědčilo k tomu, abych dal občas těm televizním filmům s kníratým sympatickým mužíkem (ne, nemyslím Hitlera) ještě šanci, což je víc než jsem čekal. P.S.:Velmi mě překvapilo, že na území bývalé Jugoslávie byl někdy sníh, v zeměpisných souvislostech jsem zřejmě ještě větší diletant, než v historických.

Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

:-D Tak nejak vtipné... Vinklář jako mafiánský boss, Krampol (s úžasným kančím zubem na krku) jako hlavní bitkař... samozřejmě že scénář nestojí za nic, ale přesto mě tento socialistický pokus o vyrovnání se západní konkurenci vždy pobaví :-)))

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Zklamání, zejména v první polovině filmu jsem měl několikrát nutkání to celé nedokoukat. Všechno je sice velmi podobné jako v dokonalé jedničce, ale podle všech zákonů Hollywoodu je to přeplácanější, nelogičtější a nataženější. Druhá půle začne pěkně odsýpat, děj dostane logiku (resp. se mi konečně podařilo se zorientovat v tom, kdo co a proč chce) a já si Hru stínů začal docela užívat. Hlavní herečtí představitelé jsou samozřejmě supr, nově přidané postavy (Holmesův bratr a cikánská věštkyně) jsou evidentně našroubované dost násilně. Dalšímu dílu bych se nebránil, ale změnit cestu by asi bylo zapotřebí.