Kouzelníci (2013)

Na Divú Olivku sa veľmi dobre pozeralo :D a Jim patrí medzi mojich obľúbených hercov. . Úplný záver bol fajn a konečne som sa mohol zasmiať. Zvyšok filmu išiel dosť mimo mňa a pár krát som mal nutkanie to vypnúť. Za mňa tomu niečo chýbalo...... a nespravili to ani gej kúzelnícke oblečky. Aj napriek tomu si myslím , že 3* sú OK. Videl som už aj väčšie sračky a tento film u mňa zapadá do slabého priemeru a kategórie filmov, ktoré už nemám potrebu púšťať zas.

Gran Torino (2008)

Po prví krát sa mi tých 5 hviezdičiek zdá málo.... Dosť silný film.

Bitevní loď (2012)

Čo ? ..... čo to bolo ? Po dopozeraní filmu mám značne zmiešané pocity a cítim sa totálne vygumovaný ..... pri tomto filme mi IQ kleslo tak o 40 bodov nižšie. Začína to tím ako sa "neprieserná" vesmírna loď, rozpadne na sráááge po zrážke s papundeklovím satelitom zatiaľ čo "tvrdé" pristátie v oceáne tieto vesmírne pľťky ani neškrablo ? Prvú polku filmu americké námorníctvo páli na ufóncov očividne len gumovými projektilmi aby im zbytočne skoro neublížili a film mohol bežať ďalšiu zbytočnú dlhú hodinu. Inak si neviem vysvetliť ako je i možné, že zrazu od druhej polky keď na nich pália z tej istej lode zrazu to už účinok má. Samozrejme poslednú loď zničí svetielkujúce jojo otrhnuté zo šnúročky a našim hrdinom nezostáva nič iné ako požičať si odstavený "bitevní križník" slúžiaci ako múzeum. Samozrejme s plne funkčnými zbraňami a všetkým ostatným. Na prípravu tejto lode na boj stačí v miestnom obchode so suvenírmi prevrhnúť automat na sladkosti? wtf..... No a aby toho nebolo málo samozrejme bol akurát na vychádzke v prístave klub dôchodcov, ktorý ochotne vyrazil na ufoncov. Aspon trocha vzrúša medzi baštením liekov a hraním žolíka. Medzi tím sa inde odohráva tvrdý súboj medzi alienmi, ktorý vypadajú jak bavorský drevorubači a čokoládovým Hulkom bez nôh, sexy blonckou a samozrejme dákym tím brílatým inteligentom. V tomto filme si americký vypatlanec môže nájsť naozaj všetko outisdera, veteránov, dôchodcov, aziata, bloncku, nerda, poker fejsa, ufonov, výbuchy a mnoho ďalšieho. Najviac ma však dojala scéna s gekončíkom. Keďže mám tieto zvieratká rád nedá mi nedať tomu aspoň jednu hviezdičku :) + ešte jednu striebornú hviezdu za preukázanú mimoriadnu odvahu pustiť niečo také do sveta.

Válka Bohů (2011)

V časoch mýtov a legiend keď boli bohovia malicherný zoslali na ľudí osud utrpenia a veľkú kopu vysekaných gejov. Film ktorý rozhodne nešetril na olejoch. Lebo čím mastnejší borec tím väčší hrdina pre ľud. Záporák sa dá v podobných filmoch poznať vždy podľa toho , že má chlpaté ruky a mastný je na tých nesprávnych miestach. Oproti nemu vždy stojí dokonale oholený a nablýskaný bujak, ktorý má vždy dokonalý účes a úsmev z ktorého nejednému protivníkovi začnú hrdzavieť plechové spodky. Samozrejme vo filme z čias starého grécka nesmie chýbať dáka tá panna, ktorá je pre našého bujaka vždy ochotná nastaviť venček. Žiadna žena predsa nedokáže odolať naolejovanému kolíku blýskajúcemu sa vo svetle mihotavého ohňa kdesi v zatuchnutej jaskyni za zvukov priháňajúcich a mľaskajúcich spolubojovníkov. Samozrejme sa v tomto filme nezabudlo ani na bohov a v modernom trende globálneho otepľovania museli autori aj na Olymp postaviť výhradne dúhových borcov v zlatých brneniach, ktorý za zvukov Village people s songu It's OK to be gay rozjímali nad pohárom vína s extázou o osude ľudstva. Záverečný boj mohol vyznieť trošku rasisticky, keďže to tvorcovia pojali tak, že banda nablýskaných belochov mastí tlupu tmavších domorodcov, ktorý sa snažili uniknúť z reťazí a byť slobodný. Celkovo sa film dá dopozerať bez väčších problémov a je prijateľný. Čo by nie keď to tí hnusný belosi opäť natreli menšinám :)

Rychle a zběsile 6 (2013)

No..... ťažko sa hľadajú slová, ale skúsim to. Film od, ktorého asi nikto nečaká nič extra a ide do toho s tím, že je to taká klasická oddychovka kde sa priam vyžaduje príliš sa nezamýšľať nad tím čo človek vidí. Opäť ako aj v predošlých dieloch Din Weasel a The Skalka zachraňujú svet. a plešounovu milú, ktorá stratila svoju pamäťovú kartu. Akcia je tu na každom kroku a dej dokáže človeka vtiahnuť. Trochu na mňa pôsobilo rušivo to až príliš okaté popieranie fyzikálnych zákonov..... to som len čumel s otvorenou hubou a krútil hlavou zo slovami "To snáď nemyslia vážne, to je už moc. " Tak isto záverečná akčná scéna s lietadlom mi prišla až prehnane a umelo naťahovaná a preťahovaná čím podľa mňa stratila na efektívnosti. Film si síce neplánujem pozrieť niekedy v budúcnosti ešte raz no aj napriek tomu si myslím, že pozrieť sa to dá a ak má niekto chuť len tak vypnúť a dve hodiny len kukať a nemyslieť tak je to určite film pre neho. Záverom by som ešte doplnil, že z tohoto filmu som si zobral aspoň to, že kam nemôže človek tam treba poslať auto.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Priemerná americká komédia s pár dobrými scénami a ftipáma. Film neurazí ani nijak extra nenadchne. Snímok poukazuje na súčasné problémy amerických chatárov , ktorý musia zvádzať večné boje so sexy americkými teenagermy, ktorý sa im v dnešnej dobe samovraždia kade tade po pozemkoch. Film taktiež pekne odkazuje na biblickú myšlienku - citujem z biblie "Neublíž vidlákovy svojmu, lebo aj v tebe môže byť kus vidláka a občas aj doslova. " Preto zamyslite sa aj vy naproteinovaný a nagelikovaný bujaci z veľkomiest a neodsudzujte hneď mastných dedinských borcov páchnucich cibuľou a močom, lebo nikdy neviete aký vidlák omočil koreňa vo vašich predkoch.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Komédia pri ktorej som sa zasmial ako už dlho nie. A to nepatrím k fanúšikom westernoviek a divokého záchodu. Aj keď som si to púšťal s malou dušičkou a strachom v očiach film ma vtiahol hneď od začiatku a bavil som sa až do konca. A pre tých ktorým ušlo posolstvo tohoto filmu ešte raz "Na pouti se umírá" a na to by mal každý pamätať, lebo potom už nepomôže ani priložiť si sojku.

Atlas mraků (2012)

Tento film som zrejme na prvé pozretie ani úplne nepochopil. Určite by si to žiadalo ešte jednu, dve projekcie, ale bohužiaľ po prvom zhliadnutí nemyslím, že budem mať ešte chuť púšťať to znovu. Film mi prišiel zbytočne zdĺhavý . Dej ma taktiež vôbec nevtiahol a jediné pocity a myšlienky, ktoré som počas pozerania prežíval boli "Kedy to už pre Boha skončí. " Príbehy len tak nabúchané jeden cez druhý a pre mňa bez hlbšej myšlienky,alebo posolstva. Ak tam aj niečo bolo je to zrejme mimo chápania meňavky môjho kalibru. Dve hviezdy si to však zrejme zaslúži za nápad. Tým čo pochopili čo chcel autor povedať gratulujem a nám ostatným len zostáva počkať pokiaľ sa aj tu začnú klonovať nejaké tie sexy aziatky. Alebo si počkať na budúcu reinkarnáciu a tam ich plácať v staničnom bufáči po prdeli.

Zbav nás všeho zlého (2006)

Dosť silný dokument na ktorý sa aj ťažko pozerá. Časť dokumentu je spoveď a absolútna bezcharakternosť zvieraťa menom O'Grady. "Bol dokonalý príklad a obraz správneho kňaza." (<---citácia z dokumentu) Chce sa hrať na chrumkavého a na hrozného dobráka čo pozve nakoniec svoje obete k sebe na návštevu, kde im podľa jeho predstáv povie sorry bro a všetko bude OK, podajú si ruky a všetko je odpustené. Totálna neohľaduplnosť, alibizmus a sebeckosť voči obetiam, kde bez mihnutia dokáže rozpárať staré rany len aby starý pedofil uľavil svojmu svedomiu. Postoj, zapieranie a klamanie katolíckej cirkvi ma ani trocha neprekvapilo. Kto má aspoň trocha oči otvorené vie, že táto "firma", ktorá stojí nad zákonom používala podobné praktiky už niekoľko storočí. Najsmutnejšie na tom je, že o tom všetci vedia, deje sa to aj naďalej a nikto si nedokážeme predstaviť ani v akom rozsahu. Hlavne, že tupé ovečky sa budú pohoršovať nad tím ako si mladý v piatok vypijú a podobné hovadiny, ale to, že podporujú svojimi peniazmi pána farára, ktorý si ich decká naťahuje na vtáka ako ponožku je v poriadku..... Naozaj neviem čo má katolícka cirkev spoločné s Bohom. A preto milujte sa a množte sa, nech majú páni farári koho zneužívať a v nedeľu pekne všetci do kostola odovzdať posledné eurá a vyspovedať sa zo svojich hriechov tomu zvieraťu vo vedľajšej kabínke. Amen , hnus .....