• Romantický

Mládí (2015)

Nádherný herecký koncert mojich dvoch obľúbencov - Michaela Caina a Harveyho Keitela. Krehká a brilantná sonda do života dvoch mimoriadnych ľudí na sklonku života, o zmysle života, priateľstve, túžbach, zlyhaniach, sklamaniach a nevypovedaných i vypovedaných krivdách.... K tomu všetkému úchvatná scenéria švajčiarskej prírody a nadpozemská hudba. Jednoducho filmový skvost!

Most špiónů (2015)

Nuž výborný námet, excelentný Tom Hanks, len to nešťastné americké spracovanie a Amerika, kde pravda, česť a boj za ľudské práva skrátka vždy víťazí a je povinnou súčasťou génového vybavenia každého Američana, aj tých asimilovaných.

Pochyby (2008)

Vynikajúca Meryl a Philip Seymour, ktorí vďaka svôjmu hereckému výkonu dokážu udržiavať napätie až do samého konca. Výborná konverzačná dráma, ktorá dáva mnohé iba tušiť a mnohé ostane zahalené rúškom tajomstva. A nutné je tiež pripomenúť skvelú hudbu Howarda Shora.

Gangster Ka (2015)

Za mňa výborné. Rozprávačská línia mi trochu pripomenula Sin City. Veľmi solídne herecké výkony, dynamický spád. Tento film ma skutočne bavil. Mal správnu dávku akcie a kriminálnej zápletky. Som zvedavá na dvojku.

Divoká zahrada (2015)

Keď ja neviem..... Hoci mi je téma veľmi blízka, niečo mi na spracovaní skrátka vadilo. A možno práve preto... Írsko je moja srdcová krajina, tu som však miestami vôbec nemala pocit, že autorke sa podarilo zachytiť jeho mystiku a miestami sa dej posúval do gýča. Všetko to bolo také dokonalé, až som tomu prestala jednoducho akosi veriť. Takže dávam iba ***. Prekvapuje ma, že vo finále išlo o írsku produkciu, lebo by som dala ruku do ohňa, že film pochádza z hollywoodskych štúdií. Každopádne príjemný film, no, ale...

Od pěti do sedmi (2014)

Jedna z najlepších romantických drám poslednej doby. Skvelé obsadenie, výborný scenár. Bez zbytočného sentimentu a napriek tomu plná emócií. Citlivé, dojemné, miestami úsmevné. Záver taký, ako to v živote chodí, aj keď... mohlo by to byť aj inak :) Povinný film pre všetky romantické duše, nielen na Valentína ;)

Chuť znovu žít (2012)

"Znova chuť žiť" mi trochu pripomínalo "Kým si po nás príde" a rovnako aj toto dielko je určite hodné zhliadnutia. Či už vďaka ako vždy výbornému a presvedčivému Freemanovi, či láskavému humoru a takej tej jednoduchej blízkosti a porozumeniu duší. Veľmi príjemný a inšpiratívny film. Mňam!

O myších a lidech (1992)

Výborná adaptácia knižnej novely a skvelý John Malkovich. Ak sa vám nechce čítať Steinbecka, nemusíte. Stačí si pozrieť tento vydarený film.

Práskač (2013)

Aj keď to chcel byť pôvodne drsný a napínavý film o záchrane syna z väzenia a drogovej mafii, celé to bolo také nemastné-neslané. Chýbali tomu grády, napätie, proste všetko, čo by vás prinútilo pozerať film ako tento so zatajeným dychom. Akčná snímka, ktorou nič nepokazíte, ale ani s ničím zásadným po skončení ani neodídete.

John Wick (2014)

Keanu proste milujem, ale v tomto filme som mu to neverila. Statham alebo Craig by sa mi sem hodil oveľa viac. Nuž čo, fajn oddychovka s veľmi predvítateľným dejom. Proste jeden z tých akčných filmov, pri ktorých môžete trebárs aj štrikovať :D Ale zase, Keanu je Keanu :)