Avatar (2009)

Dokonalost sama. Cameron je bůh. Co se týče audiovizuální stránky, neznám lepší film, a ani ostatní složky filmu moc nezaostávají... - Viděno ve 3D, což je u tohodle filmu povinnost. A co se týče toho dabingu? Světe, div se: není vůbec špatný. Ale to je asi věc každého... Celkově vzato, 100% jak vyšitých. EDIT: Druhé shlédnutí, a Avatar se mi líbí čím dál tím více, asi to je tím, že jsem se mohl soustředit více na detaily a i soundrack jsem mezitím stihl poslechnout... Jaké hodnocení mám dát teď, když 100% jsem už dal? 110%? Už teď se těším na třetí projekci... EDIT2: Ani třetí návštěva nezklamala, i když No. 1 pro mě, co se týče zážitku, zůstává 2. shlédnutí...

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Můj nejoblíbenější pořad na Discovery Channel, často si člověk po představení mýtu řekne, že to je přece jasné, ale pak je docela překvapen. A i když někdy ne, stejně je to zajímavé, např. sledovat aktéry, jak sestavují bláznivé stroje, např stroj pro shazování toustů ze stolu.

Zrcadla (2008)

Na tomhle filmu jsem si potvrdil, jak markantní rozdíl je mezi shlédnutím filmu v kině a doma. V kině jsem měl chvílemi nahnáno (no jo, duchařiny, ty na mě holt platí), po půl roce doma poměrně slabé. Přesto to není špatný horor, takový lehký nadprůměr (ale opravdu lehký). Lekačky lekají, atmosféra splňuje očekávání, herecké výkony taky ujdou, ale přece jen tomu něco chybí. Přezevšechno to ale budí poměrně dobrý dojem.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Pořád to má šťávu. Svižné, barevné (jak jinak) a dokonce i vtipné. Kdyby mi bylo osm, jsem nadšený. Osm mi sice dávno není, přesto jsem nad míru spokojený. Bavil jsem se, a to je hlavní.

Temný rytíř (2008)

Co dodat? Po všech stránkách perfektní film korunovaný jedním z nejlepších hereckých výkonů v podání Heatha Ledgera, co jsem kdy viděl. Nenudil jsem se, i když to má přes dvě a půl hodiny. Skvělé.

Noc v muzeu 2 (2009)

Čekal jsem, že to bude větší blbost. Na dvojku jsem šel (v rámci 2. filmové noci, jinak bych na to nešel) aniž bych viděl jedničku, a vcelku jsem se bavil. Po shlédnutí jedničky musím uznat, že první díl je lepší. Celkově: poměrně povedená komedie, nenadchne, ale pobaví.

Já, legenda (2007)

Will Smith patří k mým nejoblíbenějším hercům, proto je tohle hodnocení trošku subjektivní. Skvělý film, perfektní podání ponuré atmosféry, podkreslené dolaďující hudbou Jamese Newtona Howarda. Jen ten konec mi moc neseděl, proto "jen" ****.

Krvavý Valentýn (2009)

Jediné, co na tomhle filmu bylo zajímavé, byl 3D efekt, ale bohužel i s tím to jsou jen bezduchá jatka, plná krve, krumpáčů, vřeštících slečen a, bohužel, nudy... Tak blbé, až to je směšné... * za 3D.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Na druhý díl Transformerů jsem šel s lehkou skepsí, díky ne moc kladným komentářům, typu "postrádá děj", "Bay se utrhl ze řetězu", "dlouhé, nudné", atd. Nyní mohu s čistým svědomím říct - byl to NÁŘEZ! Lidi, tohle není typ filmu, u kterého je nutné hlubší zamyšlení, jasně, někdo to potřebuje, ale já určitě ne. Prostě se uvelebit, vypnout a užívat si ty vizuální orgie. A ani ten příběh není tak špatný. Blockbuster, jak má být. Podle mě minimálně stejně tak dobré, jako jednička.

Kokosy na sněhu (1993)

Tak Kokosy na sněhu... Klasika, film mýho mládí, kterej jsem viděl snad tisíckrát, a pořád mě dokáže rozesmát. Filmařsky to možná není vrcholné dílo, ale tady rozhoduje můj vztah k tomuhle filmu... 100%