Osvícení (1980)

Neleknete se ani jednou v celém filmu, ale budete se bát. A to hodně filmů nabídnout nemůže. Skvělé herecké výkony se skvělým Nicholsonem dělají z toho vedle Mlčení jeden z nejlepších hororů.

Interstellar (2014)

Velice silný začátek se skvělým McConaugheyem. Poté následovali díry, které vedli k té zvláštní scéně s knihovnou. Konec potom byl ještě divnější. Jinak těch 169 minut bylo naprosté vychutnání skvělých efektů a hereckých výkonů. McConaughey se opravdu předvedl. Toho konce je škoda, protože vím že Nolan má na víc. 9/10

Annabelle (2014)

Po loňském ,,V Zajetí Démonů´´ jsem byl už dopředu přesvědčen, že chci vidět pokračování. Nuže, film byl krátký, plný zbytečných leknutí, úplně strašného scénáře a mnoho víc věcí, kterými byste se u filmu chlubit nechtěli. Jenom komerční plánek jak vydělat prachy po skvělém předchozím dílu. Doufám, že V Zajetí Démonů 2 nebude už tak hrozný. 4/10

Pod zemí (2014)

Hodně mi to připomíná horor Pád do tmy. Ale na rozdíl od toho filmu se mi zde více líbila ta předehra pro postavy. Na druhou stranu mi druhá půle filmu přišla trochu přetažená za vlasy, nebylo v ní nic nového, ale to neznamená, že jsem si to neužil. 7/10

Nejhledanější muž (2014)

Skvělý thriller se znamenitým scénářem a hereckými výkony. Sice to není můj šálek kávy ale musím uznat že se fakt předvedli. Naprosto jasné 4 hvězdy. Díky bohu že Hoffmanovo poslední snímek neskončil jako úplná sračka jako narozdíl od ostatních herců. 8/10

3 dny na zabití (2014)

Ne opravdu Ne. Tohle je odpověď, kterou bych hned vykřikl, když by se mě někdo zeptal jestli na to nechci jít znova. Prvních pět minut byla pecka, ale jakmile se do toho dostali ty rodinné vztahy, tak už jsem měl chuť odejít ze sálu. Poté se Kevča dopoval různýma sráďama, který mu ,,údajně´´ měli prodloužit život. A on si nakonec v pohodě relaxoval ve svým domku se svojí otravnou dceruškou. Příběh byl dobrý, ale scénář stál za ho***. 3/10

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Byl jsem v sále, asi nejmladší a zřejmě jediný s chromozomem Y, ale hodně lidí okolo bych řekl, že se jím přímo dopujou, ale zpět k filmu. Už od začátku jsem tušil, že se z toho vyklube milostný románek mezi mladou dívkou a mužem, kterému je jednou tolik, ale nechtěl jsem si to přiznat. Jakožto kouzelnickému fandovi jako jsem já se mi příběh opravdu líbil, ale hodně zásadních věcí bylo předvídatelné, takže to ztratilo své kouzlo. Colin se opět předvedl, ale neumím si představit, že by se pomiloval s někým jako je Emma Stone. Ta mě na oplátku velice překvapila, že není jen ta drsná holka ( Zombieland, GangsterSquad, Amazing Spider-Man) , ale že dokáže hrát i tyto čajíčky. Moc jsem od toho nečekal, zvlášť od někoho jako je Wůdy Allen, který už má svá zlatá léta dávno za sebou, ale byl jsem mile překvapen.

Očista: Anarchie (2014)

Když jsem viděl ukázku na 1. díl tak jsem od toho čekal napínavý akční thriller se skvělým nápadem. Opak někdy bývá pravdou, jako je to v tomhle případě, ale když jsem viděl ukázku na zřejmě brutálnější pokračování, tak jsem si opět řekl, že to může být napínavý akční thriller se skvělým nápadem. No.... Opak je někdy pravdou, ale ne v tomhle případě. Mnohem lepší a napínavější než první díl, kde máte pětičlenou skupinu s otravnou puberťačkou s prořízlou držkou, její matku, jedna ustrašená dvojice a potom je tu nepostradatelný ,,Rambo´´ bez kterého by zbytek skupiny asi nedokázalo namazat ani chleba. Párkrát jsem se lekl, ale opět všechno předvídatelné jako v prvním díle. 60%

Doupě (2014)

Smrt čeká všude a na každého. Pro Paula Walkera si přišla trošku brzy a tak jsme se rozhodl, že přijdu na jeho ,,poslední'' snímek. Moc jsem od toho nečekal, ale nechtěl jsem si kazit představu. Začáteční titulky mi nabily dojmu, že to může být fajnový akčňáček. A když jsem si všiml, že scénář dělá Luc Besson, myslel jsem si, že to může mít nějakou úrověň. Ale ono ne. Scénář pokulhával jako groteskní stařík na dřevěné lávce a příběh měl v sobě děr jako ementál. Zvuk ušel. Kamera taky a zápletka se mi, jako akčnímu fandovy velice líbila. Když tohle všechno vezmu, máme z toho akční a párkourový snímek, na který bych dobrovolně znovu nešel, ale asi bych to přežil. 5/10

Pompeje (2014)

Až na to zničení města to byla taková kopie Gladiátora. Jinak nesmyslů plný příběh s dobrým scénářem.