Jen Bůh odpouští (2013)

Líbí se mi jak se komunita lehce rozdělí na 2 skupiny. První skupina je nadšená a plná euforie. Druhá skupina zas říká úplný opak. Jako u Drive. Pokud by aspoň většina přemýšlela, tak by ten skvělý film neměl blbejch 49 %!! Půlka lidí, které znám a viděli tento film, tak nepochopili nic. Kdo představuje boha a kdo ďábla. Ale určitě nejsou jediní. 6/10

Mrtvý muž přichází (1995)

Film tak dramatický, že je to až možná vtipné. Celý film jen poznáváte postavy, ale posledních 30 minut budete sami bez sebe. Krásný a smutný konec. Skvělá režie, scénář a herecké výkony Susan Sarandon a Seana Penna jsou až nad míru fascinující. Sean Penn je skvělý herec, ale ještě mě nikdy nerozbrečel (Až doteď). Je skvělé vidět co lidé dělají když jsou přitlačeni ke zdi. Můžete vidět jak se postupně mění situace, ale i nálady všech herců. Nejsou pořád stejní, ale i ti co nenávidí, dokáží soucítit. Nádhera 10/10

Capote (2005)

Opravdu skvělý příběh se scénářem tak kvalitním, který jsem snad nikdy neslyšel. Hoffman záhral Capoteho naprosto brilantně a byl za to spravedlivě odměněn. Film nebyl dlouhý ani krátký. Prostě skvělé dialogy mezi postavami, které vám přirostou k srdíčku. Konec mi vyrazil dech, i když mohl být lepší. 9/10

Šestý smysl (1999)

Vynikající Thriller se skvělým příběhem a scénářem. Celou dobu je to normální film, ale jakmile film skončí, budete sedět s čelistí dokořán a divit se. Jakmile film shlédnete po druhé, budete se držet za hlavu a říkat si, jak to že mě to nedošlo? Pár leknutí, super atmosféra a o Willisovi ani nemluvě. Škoda že ostatní filmy tohoto skoro zapomenutého režiséra nejsou tak kvalitní jako tenhle. 9/10

Pohřben zaživa (2010)

Film byl celou dobu za 3 hvězdy, ale jakmile jsem viděl konec, tak jsem neměl ani slov. Skvěle zahraná, sice pořád ta samá hatmatilka dokola, ale není to jen brutalita .Je v tom hezky zakomponovaná chytrá stránka. Takže když se nad každou maličkostí zamyslíte budete ještě více uchváceni. Ale pořád je to jen rakev 2 metry pod zemí. Ke které vedla jedna náhoda za druhou. 7/10

Kingsman: Tajná služba (2014)

Matthew Vaughn už se začíná rvát mezi ty ,,topky'' rejžů 21. Století. X-Men první třída je podle mě nejlepší díl série. KickAss byl prostě nářez a po zhlédnutí Kingmana jsem měl chuť vyhodit zbytek peněz za slušný kvádro. Z těchto mých oblíbených Vaughnovek je asi tento nejslabší, ale tím to nedělá nejhorším. Zbožňuju tenhle typ zábavy. Prostě lehký černý humor smíšený se skvělými dialogy a tak dál. 9/10

Žralokonádo (2013) (TV film)

Jednu hvězdu za komedii roku, protože takový pobavení jsem už dlouho nezažil.

Soudce (2014)

Film delší než se dalo čekat od jednoduchého příběhu, ale za celou dobu se na hodinky nepodíváte, protože každá scéna měla něco do sebe. Napětí mezi oběma Roberty přetéká přes okraje soudní síně a přítomnost zmatku a manipulace je tu habaděj. Nepředvídatelné, dojemné a hlavně i zábavné to je, pokud budete dávat celou dobu pozor. Pokud nemáte rádi filmy, které jsou jen o dialozích tak to bude pakárna. Film je dlouhý, ale ani mi to nepřišlo. Robert Downey hrál svojí klasickou arogantní, promiskuitní roli, ale co od něj jiného čekat. Zatímco Duvall svojí roli šedivého, otráveného dědka zvládl na jedničku. 7/10

Na hraně zítřka (2014)

Musím říct, že mi to strašně připomíná Zdrojový Kód. Ale takto neskutečně originální sci-fi akční snímek jsem ještě neviděl. Bylo to vtipné, přehledné a obecně epické. Opravdu se mi líbila logika filmu, protože vracet se a vylepšovat si ,,skóre´´ je úplně skvělá věc. Takto jsem se na sále nebavil už nepamatuju. Užíval jsem si každou minutu od začátku až do konce. Vím, že to je jen velice dobře udělaný akčňák s vetřelcema, ale i tak těch 5 hvězd si zaslouží. Řekl bych, že Na Hraně Zítřka by nepřišlo na škodu si koupit na Blu-Ray. 9/10

96 hodin: Zúčtování (2014)

Na tenhle film jsem čekal už několik měsíců a po shlédnutí skvělého traileru jsem čekal příjemnou změnu příběhu od 1 a 2. Ale začátek nic, pak ta nečekaná zápletka a pak už jenom očekávané bum bum a pády a pády ze skal a tak podobně. O hodně horší než první a o hodně lepší než dvojka. 6/10