X-Men: První třída (2011)

Nerad to přiznávám, ale nesnáším Sci-Fi. Prostě mi nějak nesedí. Ale tady klidně udělám výjímku. Jako u všech X-Menů jsem byl spokojen, ale tady i uchvácen. Skvělé efekty, herecké výkony i scénář. Zkrátka akční i zábavná podívaná. Teším se na další díl.

Rivalové (2013)

A já už myslel, že už žádný dobrý film nepřijde. Ale jen jsem se mýlil. Vážně jsem od tohoto filmu nic moc nečekal, ale znova jsem se zmýlil. Majestátně natočené, sestříhané a skvělé efekty navrch. Jeden z nejlepších filmů 2013. Podle mě.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Naprosto předvídatelná česká ,,komedie''. Momenty vtipná, ale pouze v degradujícím smyslu.

Koleje osudu (2013)

Nebylo by od věci vybrat jiného rejžu. 2 Oskarové hvězdy a vyberou jim úplně neznámého. Ale scénář i výkony byly dobré. Takže jsem nebyl zklamán, ale očekával jsem mnohem víc.

Pátý element (1997)

Tento film je bláznivý a asi proto je tak skvělý. Zábavné, akční a hlavně pestré. Co víc si přát?

Králova řeč (2010)

Představte si Anglii ve 20. století. To spojte s nejlepšími anglickými herci a herečkou. K tomu dejte skvělého režiséra, vynikající scénář, a kameru s výpravou ani nemluvě. Po kombinaci těchto věcí vám vznikne majestátní dílo. Oskar přeju. 100% si ho zaslouží. Hlavně Colin Firth.

96 hodin (2008)

Akční nadupaná jízda se skvělým scénářem i režií. Liam Neeson exceluje ve všech směrech. Je to trochu jako novější 007. Akční souboje, přestřelky a honičky dělají z tohoto filmu Neesonův nejlepší akční film. Už se velice těším na třetí část.

Million Dollar Baby (2004)

Jeden z málo filmů, který dokáže dojat každého. Clint Eastwood dokázal, že je nejen skvělý režisér, ale i herec. Dokázal, že z ženské verze Rockyho, dokáže udělat doják, který málem rozbrečel i mě. I Hillary Swank a Morgan Freeman odvádí skvělou práci a ukázaly, že si Oskar zaslouží. Svělá práce!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Naprosto originální mistrovské dílo. Prostě Tarantinovská klasika. Sice starší, ale to ještě větší klobouk dolu. A navíc bez tohoto filmu, by Travolta byl pořád u jeho písniček a ne ve filmové brandži

Saw: Hra o přežití (2004)

Brutální, kruté, bez milosti a hlavně zapeklité. To je asi nejlepší popis tohoto filmu. Výborné ve všech směrech. Je mi líto, že toto shrnutí nemůžu říct o ostatních dílech, ale to bych odbočil. Skvělá práce. 10/10