Hunger Games (2012)

Tenhle film měl být na vrcholu všech akčních filmů. Ten námět byl rovno génia. Tolik potenciálu a tak málo využito. Je to škoda. Hned jak jsem to viděl tak mě napadl film Battle Royale. Stejný princip. Ale pořád je v obou filmech něco, co mě štve. A to je pomalé hnutí děje. Obzvlášť v Hunger Games. Některé scény a dialogy jsou opravdu nudné a zbytečné. Nebylo by od věci tam dát více scén, kde se něco děje. A navíc, když musíme počkat na tu blbou arénu 70 minut, je strašně únavné. Chápu, že nemůže film začít rovnou v aréně. Já osobně jsem rád, že se postavy rozhodli takhle hezky představit, ale to je otázka pár desítek minut. Jinak herecké výkony nic moc extra. Vypadalo to jak kdyby se snažili až moc, až to vypadalo trapně. Ale měl jsem opravdu skvělou zábavu s Hunger Games. 6/10

Spectre (2015)

Skvěle udělané, ale pořád to samé. Christoph Waltz byl naprosto skvělý jako záporák. Lepší než Quantum, ale na Skyfall a Casino Royale to asi nešahá. 7/10

Vlk z Wall Street (2013)

Napumpovaná jízda se stopáží 180 minut. Ani vám to nepřijde.. Leonardo má charisma jaké jsem ještě neviděl. Cenu Akademie si zasloužil. Jonah Hill byl skvělý taky, jeden z jeho nejlepších výkonů za dlouhou dobu, pokud to není jeho nejlepší. 9/10

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Není tomu dávno co jsem byl na Muži na Laně. Tam jsem sdílel sál asi se třemi lidmy. Nyní je úplně plný sál lidí, kteří si myslí, že jdou na nový hit. Vin Diesel má jen 2 typy filmů. Totální kraviny a Rychle a Zběsile. A jsem si celkem jistej, že tohle není Rychle a Zběsile. Scénář stál za nic. Michael Cayne tam vážně být nemusel. Elijah Wood se asi snažil ze všech nejvíc, ale i tak. Nevím co ti dva dělají. Asi potřebovali kapesné na zimu. Takový potenciál a nic nevyužito. Efekty a kostýmy ušli. Bylo to jako Blade pro křesťany a bylo to trapné. 3/10

Mlčení jehňátek (1991)

Jedna z nejlépe zahraných rolí co jsem kdy viděl. Sir Anthony Hopkins zvládl roli Hannibala naprosto geniálně, že byste ho v parku večer potkat nechtěli. Každý dialog perfektně zapadá a každý strašidelný prvek vám nažene husí kůži. Jodie Foster byla také úchvatná. Všechno co má horor mít je tady. Napětí, brutalitu, zvraty v příběhu a skvělého padoucha. 10/10

Slídil (2014)

Tento film jsem poprvé viděl už v listopadu, protože mi bylo řečeno, že je to horký kandidát na Cenu Akademie. Tudíž film byl v originálním znění a bez titulků. Ale i tak jsem byl uchvácen skvěle odvedenou prací Jakea Gyllenhaala. Celý film sledujete jak je to pořád větší sociopat a zloun, ale záleží vám na něm, protože to je jen chlap, který jsi šel za svým snem. Pominu to, že jsem si původně myslel, že to bude další hrdina od X-Menů. Jsem byl mile překvapen. 9/10

Sociální síť (2010)

Podlě mě má tento film nejlepší scénář všech dob. David Fincher potvrdil, že neumí jen brutální krimošky ( Sedm, Muži co nenávidí ženy), ale dokáže i skvělé drama. Jesse Eisenberg ukázal, že to není druhý Michael Cera a nehraje jen poďobané teenagery, ale i skvělé role. Sice ve filmu je jako masivní čů***, ale to neznamená, že to hraje špatně. Skvělé výkony i od Andrewa Garfielda a Justina Timberlaka. 10/10

Scary Movie 3 (2003)

Můj oblíbený díl z celé série. A to nejen, že je to parodie na mé oblíbené filmy (Znamení, Matrix, 8. Míle). Strašně vtipné a můžu si to pouštět kolikrát chci a nikdy nezklame. Sice to je jen Scary Movie, ale jako komedie to obstálo na jedničku. 6/10