Zhubni! (1996)

Hodnotím čtyřmi * s ohledem na filmové adaptace Kingových předloh. Tato je dle mého názoru velmi povedená.

Aftermath (1994)

Hodnocení je dost subjektivní, prostě mě tento druh filmů nebere. Dávám dvě *. Skutečně realistické zpracování si zaslouží rozhodně lepší ohodnocení, ale celek...viz první věta.

Noční letec (1997)

Příklad filmu, při jehož hodnocení lituji toho, že se nedá bodovat půlhvězdičkami. Mně totiž tato adaptace Kingovky přijde nadprůměrně povedená. Má spád a nenudí, závěrečná pekelná scéna je skutečně skvělá a z mého pohledu film sráží pouze od reality odtržené rozhovory mezi začínající reportérkou a ostříleným veteránem trousícím moudra z praxe a podoba Nočního letce, který je spíše k smíchu, než aby z něho měl člověk hrůzu. Tři a půl *.

Jízda na střele (2004)

Dvě * plus jednu navíc za působivou úvodní sebevražednou scénu. Pak to šlo z kopce...škoda.

Na prahu temnot (1987)

Near Dark je film, jehož jedinečnost mi došla až po nějaké době po jeho zhlédnutí. Stejně tak jsem to měl i u filmu Zvláštní dny. Kathryn Bigelow je velmi zajímavá a pozoruhodná režisérka.

Occhi di cristallo (2004)

Výborné , stylově natočené. Po dlouhé době pro mě skutečný filmový zážitek.

Janghwa, hongryeon (2003)

Tento film mi připomněl další korejský film R Point, který jsem viděl nedávno. Je to výborně natočené, atmosférické, herci jsou přesvědčiví a... je to hrozný dějový zmatek. Hodnotím tedy stejně, jako R Point, lepší 3*.

Uzumaki (2000)

Komorní horůrek o neobvyklém prokletí, jež zužuje japonské městečko. Film diponuje vskutku originálním nápadem a zpracováním, na první podívání trochu rozpačitost, na druhé jasných 5*.

Ten chlap je magor! (1989)

Řízná kriminálka s jasně čitelným Kitanovým rukopisem.

Phantasm IV: Oblivion (1998)

Po vynikající jedničce a dvojce a poměrně rozpačité trojce je čtverka nadprůměrným dílkem. Velmi se těším na připravovaný pátý díl. Úchvatná série!