Rozparovač z New Yorku (1982)

Fulciho filmy mám moc rád, což ale není důvod, proč dávám 4*. Podle mě je to totiž velmi slušná kriminálka a například to, proč vrah vydává kvákavé zvuky, vyplyne z děje filmu. Ten kdo to ovšem přejede rychloposuvem kvůli gore scénám to stoprocentně nezjistí.

Městečko prokletých (1995)

Pro mě nejslabší Carpenterův film. Z mého pohledu za to dost může i Kirstie Alley, kterou nemusím.

Waynův svět (1992)

Jako fanoušek tohoto typu muziky bych v době promítání filmu v kinech dal bez rozmýšlení plný počet. Úvodní scéna z auta za doprovodu Queen je nezapomenutelná, stejně tak jako rozhovor s Alice Cooperem.

Harrisonovy květy (2000)

Tento film na mě udělal mocný dojem. Ze scén etnických čistek ve Vukovaru se mi dělalo opravdu zle.

Rudé horko (1988)

Schwarzenegger a Belushi jsou skutečně povedená dvojka. Belushiho komentář při závěřečné výměně hodinek mě dodnes spolehlivě rozesměje.

Samuraj (2003)

Na popud několika kladných recenzí jsem shlédl Samuraje v kině. Byl to můj první Kitano, nutno říci, že mě zcela učaroval.

Mláďata (1979)

Jednoduše geniální! I kdyby Cronenberg už nikdy nic dalšího nenatočil, tak tímto dílkem se nesmazatelně zapsal do dějin filmového hororu!

Hellraiser (1987)

Přelomová záležitost, která navždy změnila tvář moderního hororu. Věc, kterou se inspirují tvůrci hororových filmů do dnešních dnů. Genialita, jejíž originalitu, nadčasovost a zásadní vliv v rámci žánru nemohou uznat jen největší škarohlídi a zabedněnci.

Relic (1997)

Definice nekomplikovaného příjemného hororu.