Noe (2014)

Niektoré námety je jednoducho zbytočné sfilmovávať. Biblie znalý diváci budú gúľať očami a tej ostatnej neznalej mase to žiaľ nič nedá_sklamanie 30%

Lorax (2012)

Nikdy by som si nepovedal, že dám rozprávke 5 hviezdičiek. Po všetkých stránkach skvelé. A to hlavné je, že táto rozprávka aj vychováva. Nie je to len dáka roztomilá zlátanina, ale ozajstný film pre deti_výchovné, pekné a zábavné 85%

To, co dýchám (2007)

Populistické spracovanie, kde sa jednotlivé príbehy navzájom prelínajú, ale pritom sa tvária ako samostatné kapitoly? Prečo nie. Avšak ako celok to moc nefunguje. Nedopovedané charaktery postáv spolu s priemernými hereckými výkonmi. Vo filme je jedna z najgeniálnejších scén v dejinách filmu, ale zároveň aj jedna z tých najhorších (skúste hádať ktoré to sú)_pútavé a napínavé 75%

Svědek (1985)

Romantická dráma? To áno. Ale na thriller tomu chýbalo napätie. Film neurazí ale ani neprekvapí_výprava, námet, herecké výkony 65%

Miluj souseda svého (2014)

Skvelá komédia. Nad očakávania som sa bavil. I keď nektoré veci boli šablónovité, Bill posúval film o úroveň vyššie. Áno, film sa trocha vymyká žánrovej škatuľke - komédia - často ide o čierny, sarkastický humor a v niektorých momentoch o smiech cez slzy. Každopádne film má hĺbku a verím, že nebudete plakať len od smiechu ale aj od dojatia_humor, Bill, humor, hudba a fantastická kamera 85%

Sněhová královna (2012)

Nemá zmyslel porovnávať túto rozprávku s Frozen. Je to ako porovnávať jahody s hruškami. Rozprávka ako celok ujde. Bol som na tom v kine s päť ročnou neterou a miesta mi sa bála. A boli to práve tie pasáže, na ktorých zrejme autori čakali inú reakciu. Hudba bola nevýrazná a animácia bola slabá. Obsahovo však nad priemer_láska, priateľstvo, humor 60%

Interstellar (2014)

Skvelá pozeraná (z českého originálu - podívaná). O filme som si pred návštevou kina nič nečítal, aby som nemal nijak skreslené očakávania. Počas tých troch hodín som sa v kine ozaj nenudil. Pravdou je, že prvé 2/3 boli bravúrne. Miestami som ani nedýchal. Všetko funguje ako má až do záverečnej tretiny. Každopádne, odporúčam pozrieť_"výprava", faktickosť, pútavosť 70%

Želvy Ninja (2014)

Teenage Mutant Ninja Turtles stoja aj padajú na tom, ako už názov napovedá, že sú určené práv pre násťročných. Absolútne zlá vizáž, neprehľadná akcia a chabý príbeh. Nič na tom celom nezachránia ani vnady Megan Fox. Svetlými chvíľkami je pár humorných šplechov. Ocenil by som rozpracovanie charakterov postáv, žiaľ, nekonalo sa_sklamanie 30%

Absolvent (1967)

Bravúrna komédia. Neviem či by film mal taký úspech ak by hlavnú úlohu nehral Dustin Hoffman. Každopádne, odporúčam pre tú krásnu nesmelosť, pre tú hudbu, pre tú zúfalosť a najme pre tú atmosféru_ako zo života 90%

The Canal (2014)

Horor nie je zrovna môj žáner. Neviem čo tomu vytknúť skôr, či biedny námet, chabé herecké výkony alebo ozaj nechutný záver. Na druhú stranu, film mal aj zopár svetlých chýľ v podobe vcelku originálne a profesionálne vytvorených scén. Nuž, celok za veľa nestojí... _pozerateľné 25%