Léto 84 (2018)

Pri sledovaní tohto filmu som sa nevedel zbaviť dojmu, že tento film vznikol len kvôli popularite Stranger Things. Podobná parta geeky chalanov v 80-tych rokoch za zvukov synťákov sa zapletie do dobrodružstva, ktoré im prerastie cez hlavu. Príbeh nie je nič prevratné, naposledy som niečo takmer identické videl v Disturbii, ktorá mi ale prišla po všetkých stránkach na vyššej úrovni. Dojem tak definitívne nakopáva smerom nahor až záver, ktorý je proti žánrovým očakávaniam veľmi temný. 7/10

Úžasňákovi 2 (2018)

Prvý diel považujem za jeden z top animákov, ale pokračovanie za ním ostalo ďaleko vzadu. Pritom ale mám problém vypichnúť konkrétne dôvody prečo tomu tak je. Dvojka ma jednoducho nebrala, nepodarilo sa jej vtiahnuť ma do seba. Príčiny by som hľadal v príbehu, ktorý sa dosť podobá prvému dielu a jeho vývoj je ľahko predvídateľný. Taktiež mám pocit, ako by to bolo až príliš seriózne a film ako taký nie je veľmi zábavný. Je to vysoko profesionálne odvedená práca - vybrúsený, ale pritom chladný produkt. 6+/10

Ben Hur (2016)

Pripadal som si takmer ako by som sledoval taliansky historický film natočený na motívy Biblie. Keď toto porovnám s iným bijákom zo staroveku kde sa vysoko postavený chlapík prepadol na dno aby to potom v aréne zrátal tým, čo ho zradili (Gladiátor), tak je to slabý odvar. Výprava ani réžia nezaujme (vážne to točil Bekmambetov?), dejový oblúk je až príliš jednoduchý a postavám chýba kus charizmy. Ako bonus do toho ešte pár wtf okamihov (keď dážď po ukrižovaní Krista zázračne vyliečil hrdinovu matku a sestru z malomocnosti, tak som neveril svojim očiam). Finále na vozoch je celkom fajn, ale z celého filmu na mňa sálal dojem, že ak by ho točil iný tím, tak mohol dopadnúť omnoho výraznejšie (a pravdepodobne aj lepšie). 5+/10

Halloween (1978)

Nejdem rozporovať historický význam filmu, keď sám defacto definoval žáner slasheru. V tej dobe to mohla byť novátorská pecka, no treba sa pozrieť pravde do očí, dnes už nemá čím ohúriť. Na filme veľmi cítiť miniatúrny rozpočet, tempo je veľmi pomalé a samotné vraždy (s ktorými sa čaká až do poslednej tretiny) vyzerajú z dnešného pohľadu svojím amatérskym spracovaním trochu úsmevne. Navyše prekreslenie Michaela Myersa je takmer nulové - netuším prečo vraždí, prečo si vybral práve tieto obete - viem len že je z nešpecifikovaného dôvodu načisto zlý. Atmosféra je ale stále veľmi slušná, za čo vo veľkej miere vďačí legendárnemu hudobnému motívu. 6/10

Vítejte v džungli (2013)

Priznávam, videl som len druhú polovicu v ktorej Van Damme hral tretie husle, takže hodnotím z tohto pohľadu. Ak by bol v centre diania, tak by to bola iná pesnička, pretože si zo seba parádne robí srandu. Všetky scény s ním sú super, o to viac som sa potom prenudil všetkým ostatným okolo. Verím, že na papiery zápletka vyzerala lepšie, ale jej spracovanie je celkom nuda na ktorej vidno obmedzený rozpočet aj schopnosti jej tvorcov. 4+/10

Velká svatba (2013)

Film typu poberme čo najviac slávnych hercov niekam na exotickú dovolenku a natočme pritom zopár záberov na ktorých aj tak nikomu nezáleží, ktoré potom zlepíme do filmu aby sme ospravedlnili náklady. Jediný problém je v tom, že tu sa v žiadnej exotike nenachádzame a tak márne hľadám dôvod existencie tohto snímku. Obsahovo totiž nie je o čo stáť a geronto erotické dobrodružstvá tiež nevyhľadávam. Zbytočnosť pre všetkých zúčastnených. 4+/10

Hluboko v gangu (2006)

Full nigga film, po pár dňoch si ani nespomínam či tam bol niekto biely. Obsahovo je to čisté béčko o týpkovi, čo potrebuje za deň získať kopu prachov pre záchranu syna a tak provokuje vojnu gangov a vykradne tri banky. Je to samozrejme úplná blbosť, ale stále sa niečo deje a človek sa dobre baví aj na tom, aké je to všetko mimo. V tomto prípade je tých 5/10 celkom príjemné prekvapenie.

Starý páky (2009)

Po účinkovaní v takýchto filmoch sa Robinovi ani veľmi nedivím, že si to hodil. Miestami mi ho (aj chudáka Travoltu) bolo až ľúto za to, aké stupidity mu scenár kázal robiť. Scéna s vymenenými tabletkami kde má Travolta úsmev ako Joker z Batmana a Williams strieľa golfové lopičky ľuďom do vajec je toho len smutným vrcholom. Toto si ani jeden z nich nezaslúžil. 4-/10

Šéfka (2016)

Melissa si ide to svoje a tentokrát naplno. Rozhodne to ale nie je dobrá správa pre diváka. Nemôžem povedať, že by vo mne vzbudzovala sympatie aj vo svojich najlepších momentoch, ale v tomto filme je naplno za citového kripla čo sa ku všetkým okolo seba chová ako zmrd a pritom ešte si zvoleným účesom a ohozom zaistila to, aby bola adekvátne odpudivá aj fyzicky. Jej slovník pritom pozostáva prevažne z nadávok a všemožných narážok na vagíny a kozy. Príbeh pri tomto všetkom nehrá žiadnu rolu a je tomu aj zodpovedajúco primitívne vystavaný. To najlepšie čo o tomto filme dokážem povedať je to, že to mohlo dopadnúť ešte horšie. 3/10

Zase ona! (2010)

Ústredná téma tohto filmu mohla v rukách kompetentnejších tvorcov dopadnúť oveľa lepšie než tento počin. Prevládajúci pocit pri sledovaní bol ten, že všetci sa chovajú strašne silene a všetko čo robia je len predstieraním. Očakával som teda nejaké zvraty z toho vyplývajúce, no šokantne sa ukázalo, že všetko to podivné chovanie bolo myslené vážne. Medzi jediné pozitíva teda môžem zaradiť len pekné baby v hlavných úlohách, zvyšok je len kŕčovitá snaha o humor, čo sa väčšinou míňa účinkom. 4+/10