• Pohádka

Bohéma (2017) (seriál)

Dobře, že byl seriál natočen. Řada pěkných scén. Pro herce zajímavé příležitosti, které většinou znamenitě využili. A otevření řady otázek a dilemat, o kterých stojí uvažovat. Nevadilo mi ani, že hlavní ženská postava byla fiktivní. Ale mrzí ty mnohé nepřesnosti či zbytečné posuny v čase a samozřejmě je velkou otázkou, jestli lze do reálných dějů a k reálným hrdinům přidávat fiktivní zápletky jako dítě O.Nového. A otazník zůstává nad temnou postavou J.Marvana - doufám, že autoři nevycházeli jen z knihy V.Justa, ten sice vykonal hodně pro polistopadové navrácení cti Vl.Buriana, jenže sám také někdy vidí černobíle. A škoda, že se tam neobjevil jako další postava Otomar Korbelář.

Pět hříšníků (1964)

Není to špatný film, i když to zestárlo. Dobří jsou herci Hrušínský, Skopeček, Lohniský, Kemr, Boř.Navrátil, Tichánková , Raceka další, už pro ně to stojí vidět.

Lída Baarová (2016)

Mne to vcelku bavilo, i když obsazení ne všech herců se povedlo /G.Frohlich například/ a některé scény také nebyly zrovna dobré. Z herců mne zaujali Procházková, Vlasáková, Mádl, K.Dobrý, ale přijal jsem i P.Kříže a K.Markovicse. Mrzí mne nevěrohodnost scény z Pankráce s milostí, takhle to myslím nebylo. A zajímalo by mne, jestli scenáristé čerpali jen z pamětí a všech možných rozhovorů Baarové či i jiných pramenů? Vím, že paměti napsal i G.Frohlich a možná i další němečtí filmaři, kteří s Baarovou v Německu točili. Pořád si nejsem jistý, jestli Baarová to přece jen nezveličuje, jak chytila Goebbelse i Hitlera, jestli pro ně nebyla jen jednou z několika v řadě a pak zas další. Z pohledu našeho národa ale pravda nikdo z našinců tak blízko k těmto "osobnostem" za celých dvanáct let se nedostal, tam nebohý primát drží.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Poněkud tuctové, navíc nepovedený zvuk, princezna nedostala pomalu příležitost se nám ukázat a vyniknout,možná jen Lukáš Vaculík si zaslouží uznání, ale nezachránil.

Kaktusový květ (1969)

Za výkon I.Bergmanové a její zvláštní kouzlo si to i po letech zaslouží plný počet hvězdiček.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Tak zestárlo to, některé dialogy mi přišly zdlouhavé a rozvleklé, ale i tak příjemný film.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Škoda, že to Iva Procházková ve scénáři nezvládla. Míň nápadů by bylo víc, takhle to bylo místy dokonce nesrozumitelné, a ač je to nemilosrdné princezna i hlavní hrdina musí být prostě na vánoce přitažliví lidé. A přes všechnu okázalost nakonec vlastní finále souboje dvou soků připomínalo spíše rvačku ze studiové pohádky let předrevolučních. Nevadily mi ale scény ze světa, třeba z Holandska apod.

Zázračný nos (2016) (TV film)

Poněkud pomalu se to rozbíhalo, skoro člověk měl pocit, že tvůrci chtějí točit psychologický film místo pohádky, ale asi po třiceti minutách se to chytloa bylo to určitě nejlepší letošní vánoční pohádka a líbila se dětem a měla opravdu atmosféru.