Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Romantická komedie pro mladé teenagery. Příjemná oddychovka. Heath Ledger za mlada hraje celkem přesvědčivě týpka co sbalí prý kohokoli:)

Dexter (2006) (seriál)

Tento člověk umí porcovat. A umí porcovat velice dobře. Tyto porce sice nejsou něco, co by se mělo pouštět dětem místo večerníčku, ale přesto je to vypečené. Michael C. Hall je neokoukaný herec a hraje velice přesvědčivě. Každý člověk je svým způsobem psychopat, ale jde o to se kontrolovat. Skvělá úvodní znělka a myšlenka záporáka/klaďase jakožto hlavního představitele se mi libí. 1.série - 100% 2.série - 90% 3.série - 70% 4.série - 100% 5.série - 85%

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

Měli sme tady takové menší manévre. Divadlo Sklep na vrcholu svých tvůrčích sil. Skvěle zahraný poručík Horáček Tomášem Hanákem. David Vávra je prostě borec a chlastá jak carskej dustojník. Ondřej Trojan by vyšetřil i záhadu Bermudského trojúhelníku. A Otakáro Štětináš Schmidt je tak naivní a pozitivní pionýr, že byste mu dali s chutí do huby:).

Zuřící býk (1980)

Robert De Niro se svojí psychopatickou povahou neumí prohrávat v ringu ani v životě. Ale má duši a uvědumuje si to, že se dostává někam, někam na dno. Ale i ze dna se člověk může odrazit. Stejně tak jako se z nuly může stát jednička se z jedničky může stát nula. Cesta na vrchol. Cesta z vrcholu na dno, cesta machinací až k samotě a pokání za své činy.

Tenkrát na Západě (1968)

Audiovizuální slast ze západu, ze starého západu, bylo to na starém západě, prostě tenkrát, když zapadalo slunce. Harmonika, hledající svoji pomstu. Jill nalezající mrtvého manžela. Sympatický uprchlý bandita Chayenne. Zákeřný slimejš Morton - Pan vláček. Ovšem Frank, Frank je chlap, který není srandista. No směje se pouze tehdy, když vás zabíjí a a a Frank, je prostě charakter, který se nebojí ničeho.

Mechanický pomeranč (1971)

Ultra násilí, dostat do držky na to vás užije. Ale něco vymyslet originalniho, na to ste krátký:). Je to jako probudit se do noční můry, kde se to děje doopravdy. Kdo by také chtěl potkat pár těchto týpků na ulici a prohodit s nimi pár slov, je padlý na hlavu. Malcolm Mcdowell je v roli tohoto mladého satana jako doma, místy člověku připadá, že to on hraje sám sebe a má tyto psychopatické vlastnosti zažité i mimo plátno:). Jinak je to ale hodnej kluk.

Futurama (1999) (seriál)

Když bych měl shánět rozpočet na to, že toto dílko převedu do hrané verze, tak bych se snad nechal zmrazit a počkal bych až se to stane skutečností. Naprostá jízda ve stylu scifi z pro nás ne až tak vzdálené budoucnosti jak se může na první pohled zdát. Bender je naprostý super robůtek, kterému bych s chutí rozkopal tu jeho krásnou plechovou prdel. Doktor Zoidberg se pro mne stal idolem alternativní medicíny (přirovnal bych ho k tomu způsobu léčby) a jeho léčba by se dala v mnohých případech aplikovat v dnešním zdravotnictví, kde by se mohla považovat mnohdy za úspěšnou. A Fry? Fry je normální životní looser, ve kterém se musí zákonitě najít každý z nás. Z nás, no dalo by se říci lidí 21.století.

Zjizvená tvář (1983)

Tak tendle panáček se nebojí absolutně nikoho, hlavně mu neříkejte, že je buran, ještě by se mohl urazit. Al Pacino ve své životní roli. Svojí arogancí a stylem chlapík z Kuby co dobyl Ameriku. Ale nemyslete si, že Tony Montana je bezcharakterní grázl. Má jen trochu posunuté zábrany. A má svoji čest, nikdy by nepodvedl partnera a nikdy by nezabil dítě! Stylová muzika 80tých let a hlavně plno money and drugs!!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tvoje prdel pozná středověk!! Prostě film nabytý kultovními hláškami a s dějem, nad kterým je třeba i zamyslet se trochu, páč je napřeskáčku. Bohužel se nikdy nedozvím co bylo v tom kufru. Prostě skvěle nakrutěné.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Myslím si, že když si odmyslíte politickou propagandu v některých dílech, tak z toho výjde celkem slušný kriminální seriál. Ovšem občas tam je té propagandy tolik, až to škodí. Proto 60%. Moje oblíbené díly: Studna, Rukojmí z Buena Vista a další díly s kontrašpiónem Rudolfem Jelínkem za hranicemi.