Luxus na talíři (2016) (pořad)

To je úlet. A ještě větší jsou ty komentáře na Stream, co nepochopili, že je to sranda. :-D

Karel Gott (1986)

V 80. letech v kině mne to bavilo víc, asi kvůli juknutí za železnou oponu.

Bez ženské a bez tabáku (1980) (seriál)

Pohodová oddychovka. S tím chomoutem to bylo dobré, jak je vypekl s tím měřením.

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti (1968)

Jak se Haraldu Reinlovi povedl Poklad a trilogie Vinnetoua, tak toto je hodně nepovedené. Místy zcela zbytečná hudba v pozadí děje, který je tentokrát velmi chabý. V závěru mne rozesmálo, že banditi na cestě do údolí svážou ruce neškodné Mabel, zatímco Oldovi a Vinckovi ne :-D Co si budeme nalhávat: druhá * za Kasin a že to ještě není taková hrůza, jak Mezi supy atd.

Sissi (1955)

Když ono to všechno, ale úplně všechno bylo naprosto jinak...

Trosečníci (2002)

Výsledek toho, když se režisérovi náhrne krev místo do mozku někam jinam.

Osm hrozných (2015)

První polovina velmi dobrá, druhá polovina nuda. Jatka plná krve fungovata v 90. letech, teď už je to vykrádání sebe sama. Třetí hvězda za ústřední hudební motiv ze začátku filmu.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Začnu pozitivy: výborná černobílá kamera dala filmu atmosféru přelomu 60. - 70. let a skvělý herecký výkon hlavní představitelky (koho taky napadlo, že je to Amanda z Leona v dospělosti?). A teď negativa: nedostatečná analýza osobnosti Hepnarové a motivace k veškerému jejímu chování, místy nadbytečně dlouhé až zbytečně záběry (např. záběr na cestu při noční jízdě trabantem), příliš zkratkovitý soudní proces a ne do hloubky jdoucí analýza proměny myšlení Hepnarove a z toho plynoucí vzpírání se před oběšením. --- Původně jsem dal 3*, po pár dnech navzdory jisté kritice dávám 5*. Proč? Druhý den po shlédnutí jsem se probudil a v hlavě mi to z filmu šrotovalo, furt jsem přemýšlel, jaká ta Olga musela být nešťastný člověk a jestli se dočkala rozhřešení...

Poste restante (2009) (seriál)

Pohodovka, čtvrtá za Javorského. To je prostě pastva na oči jeho herectví, ten zahraje všechno, PAN HEREC!

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

Já vám, lidi, nevím, ale nakonec mám toto raději než Hříšné lidi. Tady je to víc o tom člověčenství... třeba ten díl se Zedníčkem je nádherná historka, navíc úžasně vystavená z řady zápletek a zvratů.