Malá Miss Sunshine (2006)

skutočne podarená rodinka v ktorej sa dá nájsť takmer každý typ ľudskej osobnosti...herecké výkony sú spolu so scenárom to na čom tento film stojí, hoci celkom nechápem ocsara pre Arkina keď aj v tomto filme bolo viac lepších ako bol on...pekne poňatý výsmech určitých javov v americkej spoločnosti, hoci ten tanček malej Olive mi tak celkom nesadol...

Californication (2007) (seriál)

aaaa, tak to bola jedna z čerešničiek na mase seriálovej torty ktorá ma od začiatku lákala svojím "lookom" a jej ochutnanie a obsah bol ešte sladší a lahodnejší ako obal...skvelý cynik a ironik v podaní Duchovneho je bombový a nie je šanca ho nezbožnovať. zobrazenie "kalifornikácie" a jej sila udupať chlapa v najlepšom období a urobiť z neho takmer úplnú trosku je nenásilné a nepripadá mi byť nijako umelé. no skrátka ma tento seriál do stal a za deň bolo po ňom...škoda...ale stálo to za to

Návrat do budoucnosti (1985)

ako film na jedno nevyplnené popoludnie je to v pohode no v typicky "filmových" časoch by som zvolil niečo iné, pohoda z ktorej vás upútajú dve hlavné postavy, príbeh a nápad snáď na svoju dobu originálne no v čase prítomnom je toto dielo len jedným z mnohých...

Once (2007)

film s obrovským potenciálom ktorý však u mňa neboduje spôsobom akým bol natočený. o kvalite hudby a piesní tu netraba nijako dlho rozprávať, Falling Slowly je proste neuveriteľná a s každým počutím sa mi zdá byť lepšia a lepšia...lenže celý tento film stojí a padá na hudbe a skvelom speve Glena Hansarda, bez neho je to amatérsky natočený film. mohla to byť skutočne bomba keby sa do tohto diela zainvestovalo, detailnejšie by sa prepracovali jednotlivé postavy a príbeh by dostal väčšiu hĺbku. obsadenie hercov(snáď až na Hansarda ktorý je nenahraditeľným článkom) by sa obsadilo profesionálmi(hlavne Irglová je tomuto filmu prospešná asi ako slonovi psia búda) atď...chápem že tu ide o určitú výpoveď osobných skúseností zainteresovaných no v takejto forme ide u mňa len o určitú sondu do života, podarilo sa tu urobiť za málo peňazí veľa muziky no nič extra

Fargo (1996)

pre mňa osobne jeden z najviac preceňovaných filmov, hoci má svoje kvality...tu som sa uistil že Coenovcom proste neviem prísť na chuť a ich glorifikovanie je pre mňa nepochopiteľné.. herci sú skvelí a rovnako aj scenár no spôsob akým to dvaja bratia natočili ma nijako hlboko neoslovil

Podraz (1973)

relaxačný film v štýle Dannyho Oceana zo 70tych rokov. Hill a aj herci sa mne osobne viac páčili v BCaSK no musím oceniť veľmi prepracovaný scenár, a hudbu ktorá ostane v pamäti spätá s týmto filmom a pohmkávať si ju určite budete ešte nejaký ten čas

Ed Wood (1994)

veľmi výstižne to napísal Tosim...skôr ako dielo Burtona na mňa zapôsobil režisérsky (anti)talent Wooda a mám chuť si pozrieť tieto jeho "kalasiky", ktoré točil Depp v tomto filmy...film nie je zlý, Depp a Landau sú skvelí a rovnako s nimi aj ostatní herci, ktorý dotvárajú, spolu s hudbou a kamerou, dokonalú atmosféru tých starých filmov, ktorých ale ja nie som veľkým fanúšikom...v podstatne to zhrniem takto, Burton ma nenadchol, uvidím čo dokáže E.D.Wood jr.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

skvelé vtipné momenty sa v tomto diele striedajú v na môj vkus občas až príliš uletenými a trápnymi a to kazí celkový dojem z tohto filmu. ani to striedanie kresleného a hraného nie je podľa môjho gusta no aj napriek tomu mi debata o lastovičkách a súboj s rytierom zostanú v pamäti :-)

Gauneři (1992)

jednoznačne to najlepšie od Tarantina...tým čím sú jeho filmy charakteristické je tu vyšperkované k úplnej dokonalosti....bravúrne dialógy medzi postavami, chladnokrvné, brutálne zabíjanie, výborný herci, scenár...naozaj perfektná gangstrovka...škoda len že som nemal šancu to doteraz vidieť v origináli...s dubbingom som si to fuckovanie nemohol vychutnať

Pianista (2002)

veľmi silný film s vynikajúcim Brodym a Polanskeho rážiou, od neho je lepším filmom o židovskej problematike len neprekonateľný Schindlerov zoznam, na za svoje 2. miesto sa nemusí Pianista hanbiť...veľmi veľa silných momentov ktoré na vás doľahnú sú prostriedkom ako porozumieť utrpeniu počas vojny...dlhom som sa k tomuto filmu nevedel dostať ale som rád že som to napravil