Nic nás nerozdělí (2012)

Páči sa mi úspornosť príbehu: to, ako neodbočuje a zbytočne netriešti našu pozornosť. Od začiatku do konca sme vtiahnutí do osudu jednej rodiny a stávame sa jej súčasťou. Výsledkom je skutočne silný zážitok. Myslím, že film presne docielil to, čo mal. Žánrovo čisté, úprimné a strhujúce. Pre mňa 85%

Nejvyšší nabídka (2013)

Málokedy si mi stáva, že od filmu dostanem niečo úplne iné, než očakávam. A v tomto prípade som na vážkach, či je to vlastne dobre alebo zle. Dá sa povedať, že režisér si zahral s divákom minimálne takú hru, v akej sa ocitol skvelý Rush. A opäť sa vraciam k mojej "dileme zvanej Tornatore" , či absolútne skvelá forma stačí k filmovému zážitku.

Maléna (2000)

To, čo sa podarilo, bola perspektíva.. ale sledovať celý čas "z diaľky" Malenu, okolo ktorej sa všetko točí a o ktorej motívoch a pocitoch sa vlastne nedozvieme nič, mi skrátka nestačí. Forma tu tak trochu predbehla obsah.

Agatha Christie's Poirot - Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (epizoda)

Škoda - na sklonku poslednej série je to krok späť. Príliš vykonštruovaná zápletka, príliš neuveriteľné charaktery. Veľmi mi tiež vadilo obsadenie grófky, ktorú som si pamätala ešte z Dvojitej stopy - bol to skrátka úplne iný chrakter. A na Poirota bol film až nepríjemne a zbytočne pochmúrny.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Taká príjemná limonádka. Sympatickí hlavní hrdinovia, trochu toho napätia, trochu romantiky a nesmieme zabudnúť na občasné vtipné hlášky, ktoré k tomu patria. Nič viac - ale niekedy to skrátka stačí. :)

Červená Karkulka (2011)

Neviem, čo to vlastne malo znamenať. Aspoň otca Solomona si mohli tvorcovia odpustiť, ten bol už celkom "mimo mísu"..

Na vlásku (2010)

Na vlásku patrí k najlepším animovaným rozprávkam za posledných pár rokov. Oceňujem vysoké tempo bez hluchých miest a veľmi príjemnú hudbu. Za pozornosť stojí určite aj úžasný dabingový výkon Zuzany Mauréry, ktorú počúvať bolo pre mňa veľkým zážitkom.

Agatha Christie's Poirot - Hra na vraždu (2013) (epizoda)

Z poslednej série pre mňa asi najzaujímavejší Poirot. Zápletka mi príde už tak zamotaná a prešpekulovaná, že sa v nej človek celkom stráca, avšak režijne ide o oveľa kompaktnejšiu časť ako napríklad Veľká štvorka. Potešila prítomnosť pani Oliverovej (hoci zmena v slovenskom dabingu nepotešila), ale človek si pri pohľade na nezáživných vyšetrovateľov len s nostalgiou povzdychne: kdeže je starý dobrý inšpektor Japp..