Nekonečný příběh (1984)

Ako malá som Nekonečný príbeh videla v kine a bola to riadna pecka: pamätám si, že som sa neskutočne bála a asi prvýkrát plakala (scéna v močiari). Žiadna ďalšia rozprávka vo mne nevyvolala toľko emócií. Po rokoch to už na mňa takýmto spôsobom nefunguje, ale stále má tento príbeh v sebe niečo výnimočné a atmosférické.

Jeden den (2011)

Niekedy podmanivé, inokedy rozpačité: výsledný dojem je niekde na hrane medzi tým..

Ponurý dům (2005) (seriál)

Nikde nevedia natočiť Dickensa tak presvedčivo ako v Británii. Atmosféra ako má byť, herci skvelí, charaktery vykreslené do detailov. Opäť vydarená adaptácia. Ale už aj na Dickensa je tých postáv trochu priveľa. ;)

Barevný závoj (2006)

Krásna manželská dráma so skvelým hereckým obsadením.

Ctihodný občan (2009)

Je mi ľúto, ale tomuto sa skrátka nedalo veriť. Film, ktorý nevyvoláva otázky a nevzbudzuje žiadne emócie (teda okrem pocitu odporu pri scénach mučenia)..

Ptáci (1963)

Veľmi zvláštny film, ktorý som nikdy nevnímala ako horor, či thriller, skôr ako určitú katastrofickú víziu. Prečo sa vtáky začnú správať tak, ako sa správajú? Všetko je tu iba naznačené. Avšak najpozoruhodnejšou je pre mňa záverečná scéna, ktorá vonkoncom nie je happy endom, a ani nenaznačuje, ako to celé v skutočnosti dopadne. Chýba akýkoľvek epilóg. A snáď preto je dojem, ktorý v človeku zostáva, taký silný a znepokojujúci.

Grace, kněžna monacká (2014)

Ak to mala byť jedna zo životných rolí Nicole Kidman, tak to nevyšlo. Vlažné.

Interstellar (2014)

Po necelých siedmich rokoch som si Interstellar pozrela znova a došla som k záveru, že je to Nolanov najľudskejší film. Hoci jeho spôsob práce obdivujem, väčšinu jeho tvorby považujem za dosť chladnú, akoby v nej šlo najmä o hľadanie filmárskej dokonalosti (viď Tenet). Hoci mám voči Interstellaru dosť vnútorných námietok, vnímam ho aj ako intímny príbeh o pute medzi rodičom a dieťaťom a o tom, ako toto puto raz zachráni nás, ľudstvo..

Carl a Bertha (2011) (TV film)

Celkom príjemný film s ešte príjemnejším hereckým obsadením, ktorý však povie veľmi málo.

Agatha Christie's Poirot - Sloni mají paměť (2013) (epizoda)

Nemôžem inak.. žiaľ, záverečná séria Poirota má ďaleko od vtipu a noblesy predchádzajúcich sérií. Nezachráni to ani stále skvelý David Suchet, on si však tie tri hviezdičky zalúži..