Správy RTVS (1993) (pořad)

Nerozumiem niektorým komentárom.. buď sa dotyční omylom pozerali na Markízu, alebo nechápu, o čom je spravodajstvo. Pretože správy RTVS patria ešte k tým lepším..

Mrazík (1964)

Skvelá rozprávka, z ktorej si pamätám hádam najviac vtipných hlášok. Jediné, čo mi vždy vadilo, bola tá bleskurýchla romanca medzi Nástenkou a Ivanom - jedno minútové stretnutie, a bola z toho osudová láska ;) Na sviežosti a malebnosti to však Mrázikovi rozhodne neuberá.

Král Drozdí brada (1984)

Táto rozprávka je výnimočná zvláštnou drsnou atmosférou, ktorá je však dostatočne vyvážená romantikou a úžasnou Stivínovou hudbou. Páči sa mi aj poňatie príbehu ako "divadelného predstavenia". Rozhodne ide o originálne spracovanie, ktoré patrí k tomu najlepšiemu z našich rozprávkových koprodukcií.

Kouzelný měšec (1996)

Náhodou ja som sa pri tejto rozprávke celkom dobre bavila.. :)) rozuzlenie je síce trochu jednoduché, ale vyváži to vtip a sympatický hlavný hrdina. Väčšina rozprávok má úplne nemožných princov - táto je jednou zo svetlých výnimiek ;)))

Anděl Páně (2005)

Bola by to možno iba milá a trošku naivná rozprávočka s naozaj krásnou hudbou, ale to, čo z nej urobili Ivan Trojan s Jiřím Dvořákom, je neskutočné.. Režisér Jiří Strach vsadil na geniálne herecké obsadenie (ani prvý, ani poslednýkrát) a myslím, že aj scenár výborne funguje.. túto rozprávku si pozriem rada kedykoľvek. :)

Zvířecí rekordmani (2002) (seriál)

Tento seriál som videla veľmi dávno, ale spomínam si, že ma neuveriteľne bavil. Predstaviť zvieratá prostredníctvom ich mimoriadnych vlastností a schopností bol originálny a svieži nápad.

Šestý smysl (1999)

S týmto filmom mám jeden problém: na pointu som prišla relatívne skoro, takže na konci sa nedostavilo žiadne "wau!" ;))

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Nemôžem inak. Za originalitu, vtip a za neskutočne úžasného Ivana Trojana.. :)

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Nie, nie.. všetky tie kvázi roztomilé výstrednosti pôsobia u Monka umelo a premrštene. A príbehovo veru nič moc.. variť a upratovať sa však pri tom dá.