Falešná hraběnka (1994) (TV film)

Ja viem: patrilo by sa, aby tých hviezdičiek bolo menej (mea culpa), ale nemôžem si pomôcť: pobavilo :))

Mamma Mia! (2008)

Vlastne ani neviem, za čo tie dve hviezdičky.. ba áno viem: za Colina v záverečných titulkoch..

Sophiina volba (1982)

.. ten záver! Zamierený presne na cieľ. Veľmi chytro natočené a herecky absolútne bez chybičky.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Svet módnych časopisov, trendov a manierov je niečo, čo ide absolútne mimo mňa, napriek tomu som si film pozrela najmä kvôli hereckému obsadeniu.. nuž, čo na to povedať: natočené to vlastne nebolo vôbec zle. Tak nejak v medziach svojho žánru: pobavilo, neurazilo, môžeme ísť ďalej..

Melodie mého srdce (2007)

Niečo ako (hudobne nadaný) Oliver Twist po americku? A tak nejak to aj dopadlo...

Star Trek (2009)

Nuž neviem, u mňa asi všetko stojí a padá na charizme hlavných predstaviteľov a v tomto filme to charizmou práve neiskrilo. Ani Chris Pine, ani Zachary Quinto nie sú pre mňa hrdinami, ktorým by som dostatočne verila a na tých cca 120 žila ich príbehom..

Bouřlivé výšiny (1992)

Búrlivé výšiny nie sú nič viac ani nič menej než príbehom jedného búrlivého vzťahu. Vsadiť na charizmatických predstaviteľov Heathcliffa a Cathy bolo preto najlepšou možnou stratégiou. Ak vašu pozornosť neupútajú oni dvaja, neupúta ju nič. Buď sa nimi necháte pohltiť, alebo vám to celé nebude dávať zmysel.

Pianista (2002)

Dobrý film s množstvom pôsobivých momentov (a to v každom zmysle), hoci na druhej strane niektoré scény na mňa pôsobili vlažne a niekedy dej strácal tempo. Najviac však na mňa zaúčinkovala obyčajná jednoduchá a pragmatická ľudskosť, ktorú prejavil nemecký dôstojník ako priam neuveriteľný kontrast ku všetkým zverstvám, ktorých sa dopustili jeho "kolegovia".

Mnichov (2005)

Tento film sa spočiatku javí ako chladný a jednoduchý - ak sa tým však nenecháte odradiť, v závere vás môže úplne emocionálne rozbiť.

Amélie z Montmartru (2001)

Hudba krásna, ale zrejme som sa nenaladila na správnu vlnovú dĺžku.. za srdce ma to nechytilo a myslím, že účelom filmu bolo to, že malo ;)