Nadějné vyhlídky (1974) (TV film)

Už viem, čo mi na tomto filme vadilo najviac: postava Estelly - jednak spôsobom, akým bola vykreslená a tiež jej obsadením. Tvorcovia mohli urobiť v jej prípade aspoň to, čo v prípade Pipa - obsadiť ju v mladom veku mladou herečkou. A musím sa priznať, že Sarah Miles mi celkovo na rolu osudovej lásky nesedela. Aj odhliadnuc od nej, dojem som mala rozpačitý. Už samotná Dickensova zápletka mi príde pritiahnutá za vlasy a dojem tentokrát nevylepšovala ani Jarreho hudba. Slabšie 3*.

Chicago (2002)

Nech je to akokoľvek dobre odohrané, odspievané a vypravené, tento film nemal žiadnu myšlienku, čo by stála za to..

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Poviedku som nečítala, čo možno spôsobuje pridanie hviezdičiek navyše, ale v tomto prípade mi je to vcelku ukradnuté, pretože sa mi to celé jednoducho páčilo. Trochu napätia, trochu romantiky, dobrí herci a v podstate aj zaujímavá myšlienka. Bolo to v skutočnosti oveľa jednoduchšie, ako by ste možno čakali, ale tých prepointovaných a do prasknutia vypätých filmov mám momentálne celkom dosť. Toto bolo skrátka "tak akurát."

Dům z písku a mlhy (2003)

Odhodlanie bojovať za správnu vec vyústi na oboch stranách do osobnej tragédie.. nepamätám si, kedy naposledy ma tak uchvátili herecké výkony, aké podávajú Jennifer Conelly a Ben Kingsley. Oboch chápeme, s obidvoma cítime a tak veľmi chceme, aby to pre oboch dopadlo dobre. A napriek tej hlbokej tragédii v tom vidíme aj náznak svetla a nádeje. Hoci len zahmlenej..

Babel (2006)

Sugestívny film.. možno nezarezonuje tak ako predchádzajúce Inarritove snímky, na mňa však hlboko zapôsobil.

Hotýlek (1975) (seriál)

POKRAČUJTE V JÍDLE!!! :o)

S čerty nejsou žerty (1984)

Tak neviem, či som sa, súdiac podľa väčšiny hodnotiacich, pozerala na inú rozprávku, ale mne to prišlo ako poriadna zlátanina.. ešte že je Vladimír Dlouhý taký očarujúci a Ondřej Vetchý taký roztomilý..

Lotrando a Zubejda (1996)

Je to vtipné, duchaplné, hoci občas roztomilé až Strach.. ;))

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Ako malá som od tohto seriálu nedokázala odtrhnúť oči, takže nemôžem dať menej ako 5*. Samozrejme, hodnotím série môjho detstva, potom to šlo už dolu vodou.. :)