Noc rozhodnutí (1993) (TV film)

"Můj Bože, vytí vlků až do konce mých dnů..." Silné historické téma v silné inscenaci Pavla Háši. Myslím, že Rudolf Hrušínský podal bravurní výkon, který zaslouží uznání. Chvála všem, kteří podobná témata chtějí zpracovávat. Je to nezbytné, aby tu byla takováto díla, která promlouvají do duše všem, kteří o nich chtějí slyšet a mají oči otevřené, vlastní historii člověk musí znát.

Tahle země není pro starý (2007)

Myslím, že bratři Coenové natočili prvotřídní novodobý western se vším všudy. Staré časy jsou ty tam a zločin je vždy dva kroky před zákonem. Není to rozhodně radostný film, je to kruté zachycení reality drogových gangů na americko-mexické hranici. Svět nemilosrdných zabijáků se zásadami a mafiánů, kteří pro peníze a drogy udělají cokoli. Snímek vnímám spíše jako příběh šerifa odcházejícího na odpočinek, protože už má dost všech těch novodobých metod a vždy postupuje ve své práci podle svého vycvičeného nosu. Zabiják i šerif odcházejí a nesměřují k vykoupení, ale spíše k neklidu ve svých duších.

Strážce plamene v obrazech (2006)

Skvělý nápad dát natočit videoklipy k písním Hapky a Horáčka mladým tvůrcům. Sázka na mládí vyšla a závěrečný klip od Otakara Vávry je třešničkou na dortu. Gratuluji. Nejkrásnější klip i píseň je Kdo by se díval nazpátek, kde hraje Petr Hapka a zpívá Hana Hegerová.

Sex noci svatojánské (1982)

Láska na první pohled, nebo sex na celý život? Jedné noci při úplňku se vše osvětlí a rozhodne... Woody Allen ve skvělé formě a se skvělými hláškami zvládne hravě i Shakespeara trošku jinak. Opravdu bravurní konverzační komedie o lásce a sexu s kapkou mystéria.

Psycho (1960)

Tento film je opravdu mistrovský kousek, vše v něm je dokonale propracované a načasované. Od prvního do posledního záběru je to profesionální dílo, které má své místo v dějinách filmu na prvních příčkách. Byl jsem nadšený a překvapený z toho, jak film funguje na diváka po 54 letech a neztrácí nic ze své síly. Napsal bych dokonce, že hrůza a zrůdnost je dávkována postupně až ke konečné promluvě psychiatra a záběru na tvář Normana Batese, tak mě Psycho uhranulo.

Mňága - Happy End (1996)

Nic v tomto filmu není pravda. Všechno se skutečně stalo. To vystihuje můj dojem z této krásné mystifikace. Musím říct, že jsem se opravdu bavil a film jen posílil moji oblibu kapely Mňága a Žďorp. Petr Zelenka už tehdy ukázal, že se od něho dočkáme zajímavých věcí...

Poklad hraběte Chamaré (1984)

Jednoznačně nejlepší film Zdeňka Trošky! Vždy jsem tvrdil, že je to dobrý režisér, který pod dohledem dobrých dramaturgů a s dobrou látkou dokáže natočit filmový skvost a tento film je toho nezvratným důkazem. Skvělé vedení herců, skvostná kamera i výprava a v neposlední řadě vynikající režie. Jeden z nejlepších přepisů díla Aloise Jiráska na filmové plátno. Děkuji, pane režisére.

Pán a sluha (1938)

Svěží komedie pro nedělní odpoledne, která nestárne.

Cech panen kutnohorských (1938)

Otakar Vávra je mistr, který vše točí s citem a i tato historická komedie je důkazem, že uměl natočit profesionálně všechny filmové žánry, historické nevyjímaje. Radost pohledět.

Přízračný svět (2001)

Jak dlouho může člověk čekat na autobus, jehož linka byla zrušena? Je to autobus života a odveze Vás z přízračného světa mládí do světa běžných starostí a skutečnosti - dospělosti. Je to pravdivý a dosti pochmurný příběh, který se stává každý den života lidského, proto je ponejvíce krutý, právě jako život...