Non Plus Ultras (2004)

The Who: "Who are you?" Na to si asi režisér filmu před začátkem natáčení neodpověděl. Fotbalové chuligány pojednal jako v životě neukotvené jedince, kteří neví, co se sebou. I když se tvůrcům nedá upřít, že se snažili o realističnost a pravdivý pohled, výsledek je velmi rozpačitý a divák odchází z filmu s pocitem, že by to chtělo více pracovat na scénáři a lépe vykreslit hlavní hrdiny do plastičtějšího a životného tvaru, abychom se nedívali jen na "paka", co chodí na fotbal.

Millerova křižovatka (1990)

Myslím, že se dá napsat jen toto: když člověk hraje chytře a na všechny strany, může být i srab a přesto vyhraje nad mafiány, kteří velí městu a policii a ze všeho vyjít jako vítěz, ale za jakou cenu?! No, nevím, jestli to byl záměr, ale bratrům Cohenům se to rozhodně povedlo a natočili dobrý film, který má zasloužené místo v jejich prvotřídní filmografii...

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Velice přímý film, který nás nevede k vykoupení, ale přibližuje k poznání, že lidé jsou malicherní a v honbě za výdělkem udělají cokoli. Takový pocit si odnáším z filmu, ve kterém odjíždí do vězení v Yumě ten, který pochopil, co jsou to rodinné hodnoty a jde dobrovolně pykat za své hříchy.

Temný rytíř povstal (2012)

Pro mne je to jednoznačně smutný film s nadějí, s nadějí v to, že hrdinové "umírají", aby mohli povstat noví. Pokud zůstávají zbytky naděje v lidských duších, lidé vždy povstanou z popela a změní náš svět k lepšímu... Děkuji za celou trilogii a za to, že se film stal opravdovým uměním. Christopher Nolan je Mistr.

Fantomas (1964)

Francouzi tyto komedie umí, to se musí nechat, Fantomas je francouzský originální zlosyn, kterému fandíte více než komisaři v podání Louise de Funèse. Jean Marais je kapitola sama pro sebe, ten na plátně může jen existovat a bere Vám dech.

Skyfall (2012)

Krásný nový svět vs. návrat do minulosti. Bondova mise, kdy musí chránit nejvíce sám sebe a svůj svět. ... Nejsme natolik silní, co ve starých dobách znamenalo hýbat Zemí i Nebem, jací jsme, takoví jsme. Výbušnost hrdinských srdcí, která slábnou časem i osudem, ale silných ve vůli bojovat, usilovat, hledat a nevzdat se. ... Snímek Skyfall je pro ortodoxní i neortodoxní vyznavače Jamese Bonda. Ortodoxní si v něm najdou svůj oblíbený svět, který nás již 50 let baví svojí propracovanostní a provázaností všech dějů, které do sebe krásně zapadají a tvoří kompaktní celek, vrátí se s Jamesem k počátkům celé série a do Bondova dětství. Poznají z jiného úhlu Bondův vztah s M (úchvatná Judi Dench) a pochopí, že vše se vším souvisí. Neortodoxní vyznavači Bonda si zase pochutnají na krásném kousku filmografie Sama Mendese, který si s 007 dal velmi záležet a obohatil jej svým prvotřídním citem pro detail a atmosféru, vybrousil Bonda jako diamant, který je z každého úhlu pohledu dokonalý: střihem, kamerou, hudbou, výběrem herců a v neposlední řadě skvělým scénářem. Po druhém shlédnutí Skyfall jsem poznal, že svět Jamese Bonda (od jakéhokoli režiséra) stojí za to navštívit a nechat se jím pohltit, i kdyby to mělo být v pyžamu u dvd a ne v terénu (kině). Člověk si v obou případech rád zavzpomíná na toho "starého" dobrého muže, který miluje Anglii, M i všechny své bondgirl. Já jsem staromilský ortodoxní vyznavač agenta 007 a děkuji celé sérii, že mi je tak blízká, a proto ji mám velmi rád. M: Takže, 007, máme spoustu práce. Jste připraven vrátit se zpět do služby? Bond: S potěšením, M, s potěšením. Klasika, klasika, klasika, klasika! Shrnutí: Úchvatné dílo.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Martin Scorsese stvořil dokonale magické dílo, které je velkou poctou filmu a umění jako takovému.

Kozí příběh se sýrem (2012)

Film mě opravdu vzal za srdce, je to krásný oddychový příběh a na novinářské projekci se bavili i děti a já s nimi, musím dát čtyři hvězdy, prostě je to tak. Děkuji, pane režisére... 3D filmu velmi sluší, těším se na třetí díl.

Četa (1986)

Taylor (hlavní postava filmu) a jeho čistá duše a pevná vůle přežít tuto nesmyslnou válku: to je červená nit, která se táhne tímto mistrovským dílem, a právě proto Oliver Stone natočil svůj nejlepší film v roce 1986!

Devátá brána (1999)

Je to vlastně zváštní typ hororu pro knihomoly. Zaujatost a nadšení z každé nové knihy z Deana Corsa jen čiší a ovlivňuje příběh filmu. Krásný je také motiv posedlosti ďáblem a přesvědčení, že jen on nám může otevřít netušené možnosti k ovládnutí světa. Prvek lásky a posedlosti mystičnem je velmi vyvážený a jen tak mimochodem dojde také ke kopulaci se Satanem v podobě krásné a nepřístupné ženy. Pro mě je to jednoznačně krásný film.