• Krátkometrážní

Deep End (2011)

Vyrovnávanie s bratovou homosexualitou má na brata nejaký dopad? Oceňujem krátkosť. Napriek tomu fajn.

Ničí mě to (2011)

WOW!!! Tak toto bolo perfektné! Film o jednom vzťahu.

Dear Friend (2011)

Vyrovnávanie sa s homosexualitou v Liverpoole v roku 1965! To je perfektný koncept! Ten by možno stál za celovečerák. Ale nie s týmto námetom, spracovaním a réžiou. Človek by si myslel, aké to bude dobré, avšak práve naopak. Interiér izby sa ponášal väčšmi na hipsterské zariadenie než na izbu z rokov šesťdesiatych. Napriek množstvu povaľujúcich sa vinylov či dobovým rekvizitám som ani na sekundu neveril, že ide o 60s. Príbeh bol tiež odfláknutý, dvaja chalani sa hrajú, bláznia, raz sa opijú a ľahnú si spolu na posteľ. Ten, v koho dome sú, pobozká kamaráta, ktorý nie je gay, pohnevajú sa a otcovi vykričí, že jeho syn je gay. Otcovi sa to nepáči a na syna nakričí. Syn odchádza s kufrom, stretne sa s exkamarátom, pobijú sa a potom sa naháňajú s úsmevmi na tvárach. Napriek niektorým zaujímavým vizuálnym prvkom slabota.

We Once Were Tide (2011)

Minimalizmus. Skoro žiadna hudba. Sychravé počasie. Pobrežie. Oceán. Bicykel. Chorá matka. Dvaja. Prijatie na univerzitu. Nemé lúčenie. Krásna kamera, krásne prostredie, úprimné herecké výkony.

Diumenge (2012)

Amatérsky film, prázdny... najviac ma však iritovalo akým spôsobom nosil hlavný hrdina opasok

Prora (2012)

Sladká spomienka na tento film zmizla pri jeho opakovanom pozretí (9/2019). Áno, chlapci pekní, kamera ušla, ale nič špeciálne okrem nahliadnutia do sveta Prory to neprinieslo. Pôvodný komentár (2/2016): Pravdepodobne jeden z najlepších gayshorts, aké som kedy videl. Prvá polovica filmu ma úplne zobrala, taká prirodzená, veľmi mi to pripomínalo môj vzťah. A tá Rujana, och, nádherné miesto! Snívam, že sa tam i ja vyberiem na romantické dobrodružstvo. Za zmienku tiež stojí hudobná zložka filmu.

Interview (2014)

videl som len poslednú polhodinu, našťastie, a podľa usúdenia práve tú, na ktorej celý film stál, a tak dobre som sa zasmial...

Perličky na dně (1965)

Ťažko sa hodnotí takýto film, napriek hrabalovskej tematike taký rôznorodý. Všetky poviedky boli niečím zaujímavé, niečím rozčuľujúce a niečim rozosmievajúce, spoločné mali tiež to, že všetky začali strašne nudne. V Menzlovom filme som sa bavil na dedovi bľabotajúcom ako Abe Simpson, ale samotný príbeh bol nezaujímavý. Němcov snímok Podvodníci mal síce dlhý a rozčuľujúci úvod, ale mal pekné vyvrcholenie. Dům radosti od Schorma bol divný. Chytilovej Automat svět vôbec nezaujal. Ale Jirešova Romance bola perfektná. Oči som mohol nechať na mladom hercovi. A tá rómska dievčina bola vykreslená nádherne. Ani pri najlepšej vôli mi priemer nevychádza na viac ako tri hviezdičky...

Morgiana (1972)

Nikdy som si neuvedomil, aká krásna je Janžurová. Opäť to zahrala briliantne. Pani herečka. „Ale já musím umírat.“ „Tak to je nejlepší důvod dobře se napít!“