• Krátkometrážní

The Condor (2015)

Vlastne, neviem, o čom to bolo, ale atmosféra, vytvorená hudbou, strihom aj kamerou bola senzačná.

Tři přání (1958)

„Jaký jsem já byl charakter, kým jsem chodil pěšky.“ Perfektné zobrazenie ľudského charakteru, keď sa dostane do konfliktu s rastom príležitostí a majetku. A to celé v spotrebnom socializme. Ľudia vždy boli rovnakí. „Ten je taky blbej, to je jak z udělání!“

Svědomí (1948)

Svet je zlý a vždy bol. Ľudia nie sú čestní a nikdy neboli. Klamú a podvádzajú. A potom sa zjaví Krejčík a natočí o tom takýto parádny film! +zopár záberov z Brna pred štyridsiatym ôsmym +Jaj, Zuzka, Zuzička

Noční host (1961)

Námet perfektný, v divadle by tento film vynikol ešte viac. Avšak štvrtú hviezdu dávam s prižmúreným okom za Srnkovu kontrastnú hudbu, ktorá dej pekne podčiarkovala. Stotožňujem sa s komentárom používateľa Rob Roy

Bublina (2006)

Gýčovému príbehu lások bolo daného priveľa priestoru a politike primálo. Neviem, čím mal byť ten film, pretože na bublinu bez politiky tam politiky bolo priveľa a na film s politickým presahom... a záverečná myšlienka bola deprimujúca. To ako by všetci Arabi boli rovnakí, alebo čo tým básnik myslel?

Pride (2014)

Niekedy je dobre ist na film bez ocakavani. A tiez bez predsudkov. Potom sa moze stat, ze budete milo prekvapeni, tak ako som bol ja. Praca s klise, gycom a s emotivnym vydieranim su veci, ktore sa obycajne nepodria a vo filmoch ma stvu. Len jeden film mi vyhnal slzu z oka. Hon. Dokym som nevidel tento film. Nie vzdy mi to bolo prijemne, ze ma ta hra kvalitneho gyca tak dojima, ale to bol zamer. Myslienka bola tiez zaujimava. Film razi striktne lavicovy pohlad na svet a oponuje voci Thacherovic politike. Som zastancom jej politiky, lebo viem, ze na makrourovni bola spravnejsia. Lenze tu je pohlad zospodu, akokolvek gycovy, zachytavajuci realitu. A teraz si vyber, mily praviciar. Lavica nevidi ludi ako masu jedincov, ale ako jedincov tvoriacich masu. A tak to bolo i zobrazene, ziadne hlboke skumanie charakterov a motivacii ich chovania, ziadna minulost, len dej zobrazeny na platne. Bomba.

Umělec (2011)

Kedysi som ten film odložil po prvej minúte ako nudný. Nikdy predtým som nemý film nevidel. A nebralo ma to. No teraz, keď mám už tých nemých filmov dosť veľa napozeraných, som sa odhodlal k tomu, aby som si pozrel aj Artist. A usmievam sa, pretože niečo takéto som už videl a pritom je to úplná novinka. Krásny hold klasickým filmom.

Gravitace (2013)

S otvorenými ústami som tento film zhltol na jeden šup a chcem ho vidieť znovu. Ale v kine. Tento film si vyžaduje veľké plátno a poriadne ozvučenie, ako Vesmírna Odysea, a to ani perfektné domáce audio a veľká LCD obrazovka nedokážu. A tie nekonečné pomalé zábery na chladný a temný vesmír, ako to dokáže spríjemniť horúce nedeľné popoludnie ;)

Nadaný žák (1998)

Keď som ten film pred pár rokmi pozeral prvýkrát, musel som ho v polovici prerušiť, lebo mi to prišlo drastické. Pár rokov neskôr, uvedomujúc si, že v hollywoodskom filme nič drastické nebude naturalisticky zobrazené, som si ho pozrel a uvedomil som si, že „ten zlý nacista“ je „len“ roztomilý Ian McKellen a film je len slabým odvarom drastických nacistických filmov, napriek tomu, so zaujímavou témou. Nie je však taký prevratný, že by si získal moje sympatie... klasický Hollywood, ako hovorím...